شناسهٔ خبر: 52736 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

تخلیه بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودرو در کمتر از ۱۸ ساعت

شکوفایی ترانزیت خودرو در بندرلنگه با ثبت یک رکورد جدید

ترانزیت خودرو برای نخستین بار در بندر تجاری لنگه، بیش از یکهزار دستگاه خودرو سواری طی مدت کمتر از ۱۸ ساعت تخلیه شد که این یک رکورد عملیاتی در سطح بنادر کشور محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "قاسم عسکری نسب " مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اعلام این خبر گفت: تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳ شناور توسط واحد بندری و دریایی بندرلنگه تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده است.

وی افزود: این خودروهای ترانزیتی توسط شناورهای نظامی گنجوی۲، نظامی گنجوی ۴، نظامی گنجوی ۵، ژیان، امیدان ۵، مختار۲، شایان، ممتاز۲، ایران هرمز، عمرانی، گوهر دریا۱، سامیا و کیان۱ وارد بندر لنگه شده بود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها، حذف زمان انتظار شناورهای حامل خودرو، ارائه خدمات ۲۴ ساعته خنکاری و خدمات دریایی، افزایش پسکرانه های مورد استفاده برای جابجایی کالاهای داخلی، کاهش تشریفات اداری برای ترانزیت کالا و بهره برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو را به عنوان علت اصلی رونق فعالیت های ترانزیتی در این بندر عنوان کرد.

عسکری نسب با اشاره به اینکه بندرلنگه دارای نزدیکترین مرز دریایی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و به لحاظ ترانزیت خارجی خودرو نیز یکی از بنادر مهم کشور است، گفت: این جایگاه راهبردی بندر لنگه می تواند زمینه ساز ترانزیت سایر کالاها از قبیل مواد غذایی نیز شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، با حضور تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آینده ای نزدیک، ظرفیت های جدید ترانزیتی در بندر لنگه نیز شکوفا شود.

نظر شما