شناسهٔ خبر: 52820 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان زنجان عنوان کرد:

اولویت نوسازی برای ناوگان باری فرسوده ۵۰ سال و بالاتر

ایرج دست‌نشان مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از اولویت برای ثبت‌نام ناوگان فرسوده ۵۰ سال و بالاتر در سامانه نوسازی ناوگان باری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان، ایرج دست‌نشان با اعلام این خبر افزود: با توجه به طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر از فرودین امسال و جلوگیری از تردد آنان، دولت برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل باری به متقاضیان ۸۰ درصد تسهیلات تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند که بازپرداخت تسهیلات ۵ تا ۷ سال با کارمزد ۹ درصد است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان تصریح کرد: بر اساس اعلام مشمولین طرح مبنی بر عدم آمادگی تحویل ناوگان از سوی شرکت‌های تأمین‌کننده ناوگان و به منظور امکان اعمال معافیت برای ناوگان ثبت‌نام شده، از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مقرر شد در ثبت‌نام ناوگان فرسوده ۵۰ سال و بالاتر در سامانه نوسازی ناوگان باری، اولویت داشته باشند.

وی نوسازی ناوگان حمل‌ونقل باری را راهی مؤثر در  کاهش مصرف سوخت و ارتقاء کیفیت محیط‌زیست برشمرد و افزود: بر اساس آخرین آمار ۴،۴۹۱ ناوگان حمل‌ونقل باری در استان زنجان فعال هستند و عمر متوسط آن‌ها ۱۷ سال است.

نظر شما