شناسهٔ خبر: 52933 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بلوردی خبر داد:

۲ پروژه بزرگراهی در بم کلنگ‌زنی شد

کلنگ زنی مدیرکل راه وشهرسازی استان کرمان گفت: دو پروژه بزرگراهی در بم کلنگ‌زنی شد که کلنگ فاز اول باند دوم محور ریگان به نرماشیر به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و محور نرماشیر به ریگان به طول ۹ کیلومتر و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه وشهرسازی استان کرمان، کلنگ‌ احداث فاز اول باند دوم محور نرماشیر- ریگان و ریگان-نرماشیر با حضور نیکزادی پناه نماینده مردم بم، نرماشیر و ریگان در مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی بلوردی مدیرکل راه وشهرسازی استان کرمان وجمعی از مسئولان محلی انجام شد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان کرمان در حاشیه کلنگ‌زنی این دو پروژه بزرگراهی گفت: کلنگ احداث فاز اول باند دوم محور ریگان به نرماشیر به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و محور نرماشیر به ریگان به طول ۹ کیلومتر و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال دیروز به زمین زده شد.

بلوردی تصریح کرد: این محور ۴۵ کیلومتر طول دارد و روزانه شاهد تردد ۴ هزار خودرو در این محور هستیم و با توجه به اینکه این محور در جاده ترانزیت ریگان- چابهار قرار دارد، دو بانده شدن آن ضروری است.

وی از تسریع ساخت جاده ریگان- جاسک خبر داد و بیان کرد: ۸۰ درصد این محور در جنوب استان کرمان انجام شده که زیستگاه مابقی آن در شرق استان کرمان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: این محور با پیشرفت مطلوب در شهرستان ریگان در حال انجام است.

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای ساخت محورهای روستایی در شرق استان ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

وی افزود: بسیاری از جاده‌های روستایی شرق استان کرمان فرسوده و غیراستاندارد هستند که روکش تعدادی از این راه‌ها آغاز شده است.

نیکزادی اظهار کرد: بسیاری از روستاهای شرق استان به دلیل نبود راه مناسب با مشکلاتی مواجه هستند، بسیاری از روستاها در بن بست جاده‌ای قرار دارند که با احداث جاده ریگان جاسک - فهرج از این وضعیت خارج می‌شوند، همچنین روکش محور دهرضا در ریگان آغاز شده است.

نظر شما