شناسهٔ خبر: 53141 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

دبیر انجمن بتن مطرح کرد؛

باید به نتایج جامع و کاملی در موضوع دوام بتن دست پیدا کنیم/ بتن در زمینه مقاومت، پیر شده است

تدین دبیر انجمن بتن با اشاره به اینکه بتن در زمینه مقاومت، پیر شده است، گفت: مسئله دوام بتن بسیار جای تحقیق و مطالعه دارد و با ایده‌هایی که در این خصوص مطرح می‌شود، باید بتوانیم به یک نتیجه جامع و کامل در این خصوص برسیم و مانع پراکندگی نتایج در حوزه بتن شویم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تدین، دبیر اجرایی اولین کنفرانس ملی دوام بتن در این همایش که در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد با اشاره به اینکه ما همواره به موضوع دوام بتن در کنفرانس‌ها و برنامه‌های مختلف می‌پردازیم، اظهار کرد: مسئله دوام بتن به دلیل اهمیت بسیاری که دارد، همواره به صورت خاص در مرکز تحقیقات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: انجمن بتن نیز همواره در ارتباط و حمایت از دوام اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

تدین با بیان اینکه موضوع دوام از پیچیدگی خاصی برخوردار است، گفت: به دلیل پیچیدگی که دوام در بتن دارد، بعید نیست از بین برود به همین دلیل باید در ابعاد مختلفی به مسئله دوام بپردازیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه بتن در زمینه مقاومت پیر شده است، افزود: مسئله دوام بتن، همانند کودک خردسالی است که چندان مورد توجه قرار نگرفته و ما خیلی دیرتر به استانداردهای لازم در این زمینه رسیده‌ایم.

وی در خاتمه یادآور شد: مسئله دوام بتن بسیار جای تحقیق و مطالعه دارد و با ایده‌هایی که در این خصوص مطرح می‌شود، باید بتوانیم به یک نتیجه جامع و کامل در این خصوص برسیم و مانع پراکندگی نتایج در حوزه بتن شویم.

گفتنی است در حاشیه مراسم فوق، از سردیس مرحوم علی اکبر معین فر و همچنین اولین نسل جدید شتابنگاری کشور نیز رونمایی شد.

نظر شما