شناسهٔ خبر: 53160 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی خبر داد:

برگزاری مراسم روز جهانی دریانوردی با حضور دبیرکل آیمو در تهران/ تصویب شیوه‌نامه پیگیری و اجرای مفاد بیانیه پایانی همایش ارگان‌های‌دریایی

آیمو مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی از تصویب « شیوه‌نامه پیگیری، اجرا و گزارش‌دهی مفاد بیانیه پایانی همایش ارگان‌های‌دریایی» توسط شورای‌عالی مدیران ارشد ارگان‌های دریایی خبر داد و گفت: این شیوه‌نامه بنا بر درخواست کلیه ارگان‌ها و با هدف پیگیری و اجرای قطعنامه همایش ارگانهای‌دریایی به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر مرزبان در اولین نشست دبیرخانه هماهنگی ارگان‌های دریایی در سال ۹۷، اظهار داشت: مطابق با شیوه نامه پیگیری، اجرا و گزارش دهی مفاد بیانیه پایانی همایش ارگان‌های دریایی، هر بند از بیانیه و زمان ارائه برنامه اجرایی به دبیرخانه مشخص شده است .بدین جهت به نظر می‌رسد دیگر قطعنامه مغفول نمانده و  تا شروع همایش ارگان‌های دریایی بعدی، برنامه‌ای در دستور کار نباشد.

 رویدادهای دریایی نیمه اول سال ۹۷

 مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی درباره تقویم رویدادهای دریایی در نیمه اول سال ۹۷، گفت: به عنوان اولین رویداد دریایی در سال جاری، روز جهانی دریانوردان را پیش رو داریم که ۷ تیرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود. همچنین جشن بزرگ دریایی ۸ شهریور همزمان با هفته ملی دریانوردی و با هدف اشاعه فرهنگ دریایی، در بوستان مشاهیر و با حضور مردم برگزار می‌شود. برای این مراسم برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته خواهد شد.

دبیرکل آیمو به تهران می‌آید

وی در خصوص تغییر تقویم برگزاری مراسم روز جهانی دریانوردی از هفته اول مهر به نیمه شهریور به جهت مصادف شدن با ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع)، گفت: امسال؛ مراسم روز جهانی دریانوردی به مناسبت هفتادمین سال تاسیس سازمان بین‌المللی دریانوردی(IMO)، با حضور کی تاک لیم؛ دبیرکل این سازمان و مقامات و سفرای کشورهای صاحب دریا و بندر ۱۷ شهریورماه در تهران برگزار می شود.

تجمیع نمایشگاه‌های دریایی در سال ۹۷

وی در خصوص رویکرد و تاکید ارگان ها مبنی بر تجمیع نمایشگاه های دریایی در سال ۹۷ ، تصریح کرد: این رویکرد به جهت جلوگیری از هدر رفت منابع مالی و انسانی شرکت‌ها و سازمان‌های دریایی همواره مورد استقبال مدیران سازمان بنادر بوده است. به همین خاطر سال گذشته اعلام و تاکید شد که سازمان بنادر تنها یک نمایشگاه دریایی و مورد تایید شورای‌عالی ارگان‌های دریایی را به رسمیت می‌شناسد و در آن حضور پیدا خواهد کرد. امسال با مذاکرات انجام شده، یک نمایشگاه دریایی در  سطح بین المللی خواهیم داشت که در جزیره کیش برپا می‌شود.

معرفی اعضای جدید شورای‌عالی مدیران ارشد ارگان‌های‌دریایی

مرزبان با اشاره به عضو گیری جدید در شورای‌عالی مدیران ارشد ارگان‌های دریایی ، گفت: به دنبال انحلال کشتیرانی بنیاد و درخواست شرکت سینا به عنوان اپراتور بندری برای جایگزینی، با تصویب شورای‌عالی ارگان‌های دریایی، شرکت سینا به این مجموعه اضافه شد. همچنین این شورا با عضویت شورای‌عالی صنایع دریایی نیز موافقت کرد. در حال حاضر شورای‌عالی مدیران ارشد ارگان های دریایی، ۱۵ عضو فعال دارد.

نظر شما