شناسهٔ خبر: 53373 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مه‌آبادی خبر داد:

تحریم‌ها هیچ خللی در حمل و نقل هوایی کشور ایجاد نمی‌کند/ صنعت هوایی ایران برخوردار از فناوری برتر است

رحمت الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در صورت برگشت تحریم‌ها در حوزه حمل و نقل هوایی هیچ گونه خللی ایجاد نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا رحمت الله مه آبادی در حاشیه دیدار با استاندار لرستان اظهارداشت: بیشتر تجهیزات فرودگاهی در داخل کشور ساخته می‌شود و در این زمینه خودکفا شده‌ایم. 

به گفته وی، صنعت هوایی ما برخوردار از فناوری برتر است، اگرچه صنعت هواپیمایی ما وابسته به غرب بوده اما در دوران پسابرجام توانسته‌ایم خریدهای مورد نیاز را نیز انجام دهیم و در این زمینه هیچ مشکلی نخواهیم داشت. 

مه آبادی یادآور شد: برگشت تحریم‌ها هیچ خللی در حمل و نقل هوایی کشور ایجاد نمی‌کند زیرا که ما سامانه‌های خود را نوسازی کرده‌ایم و برخی سامانه‌ها را نیز خریداری و در انبار موجود است. 

وی عنوان کرد: در حوزه ناوبری قدم‌های خوبی برداشته شده و اخیرا یک موافقتنامه با معاون علمی فناوری رئیس جمهوری امضا شده که قرار است با شرکت‌های دانش بنیان کارهایی را انجام دهند که قول می‌دهیم که در زمینه ناوبری نیز نگرانی نداشته باشیم. 

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سفر یک روزه خود به استان لرستان از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد بازدید کرد و در ادامه با استاندار لرستان دیدار و گفت وگو کرد. /

نظر شما