شناسهٔ خبر: 53531 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در دومین جلسه کمیته اجرایی ایمنی و حمل‌ونقل صورت گرفت:

توجه ویژه به ایمن‌سازی محورها و بهسازی خط راه‌آهن زاهدان- میرجاوه/ تاکید بر حمل‌ونقل ریل پایه

نشست دومین جلسه کمیته اجرایی ایمنی و حمل‌ونقل بر اساس تقویم تدوین شده در محل دفتر استاندار محترم سیستان و بلوچستان و به ریاست وی و با حضور مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و اعضاء کمیته تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، دومین جلسه کمیته اجرایی ایمنی و حمل‌ونقل بر اساس تقویم تدوین شده در محل دفتر استاندار محترم سیستان و بلوچستان و به ریاست وی و با حضور دکتر باقری مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و اعضاء کمیته تشکیل شد.

در ادامه نقطه نظرات و دغدغه‌های اعضاء از عقب‌ماندگی استان در توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل نسبت به میانگین کشوری و بالا بودن آمار سوانح و تصادفات منجر به فوت در استان و شرایط نامطلوب حمل‌ونقل سوخت قاچاق و توجه ویژه به هزینه‌های نگهداری راه‌ها و راه‌آهن در برابر طوفان‌ها و شن‌های روان و ایمن‌سازی محورها با توسعه بزرگراه‌ها و ایجاد تغییرات و بهسازی خط راه‌آهن زاهدان- میرجاوه از جمله خواسته‌های اعضاء بود. 

مرتضی باقری در این جلسه همچنین بر فرهنگ‌سازی، همکاری و همدلی و جذب سرمایه‌گذاری داخلی جهت سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل و استفاده از فرصت سواحل مکران و توسعه محور شرق که مورد تأکید مقام معظم رهبری است و حمل‌ونقل ریل پایه و همگانی تأکید داشت.

نظر شما