شناسهٔ خبر: 53532 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو اتاق بازرگانی ایران:

کاهش تعرفه‌های بندری اتفاق مهمی در توسعه صادرات کشور است

بندر عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: کاهش تعرفه‌های بندری اتفاق مهمی در تجارت و توسعه صادرات کشور است ولی درخواست تجار و صادرکنندگان کالا این است که تعرفه‌های بندری در تمام بنادر یکسان شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، عبدالرسول ابراهیمی درباره کاهش تعرفه‌های بندری توسط سازمان بنادر و دریانوردی از ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، اعلام کرد: این سازمان برای آنکه تجارت کشور رونق گیرد کاهش تعرفه‌های بندری را در دستور کار خود قرار داد و خوشبختانه تعرفه‌ها روند نزولی پیدا کرد.

وی ادامه داد: یکی از خواسته های تجار از سازمان بنادر و دریانوردی، یکسان‌سازی تعرفه‌ها در تمام بنادر کشور است. در برخی از بنادر، تعرفه‌های‌بندری کاهش خوبی داشته است اما در بندری مانند بوشهر که عملیات تخلیه و بارگیری کالا در آن زیاد است، می‌توان تعرفه‌ها را بیش از این کاهش داد.

 عضو اتاق بازرگانی ایران، خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برای حمایت از تجار کارهای بزرگی در خصوص تعرفه‌ها، سهولت عملیات تخلیه و بارگیری انجام داده است. همچنین به صورت متناوب در نصب تجهیزات به روز با هدف سرعت در عملیات تخلیه و بارگیری کالا، اقدام می‌کند.

نظر شما