شناسهٔ خبر: 53757 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

حمایت ویژه دولت از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای جذب سرمایه بخش خصوصی

مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اعلام کرد: دولت از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای جذب سرمایه‌ بخش خصوصی به طور ویژه حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در ارتباط با امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهیدبهشتی چابهار، اظهار کرد: ایران یک کشور معدنی است و با توسعه عملیاتی طی سه سال گذشته در ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع؛ ۵۰۰ میلیون تن آهن، ۵۰۰ میلیون تن زغال سنگ و ۴۰ میلیون تن طلا استخراج شده است و به طور حتم در صورت توسعه عملیات اکتشافی، شاهد استخراج مواد معدنی بیشتری خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت، ادامه داد: چابهار از ظرفیت‌های ارتباطی بالایی برخوردار است و بهترین مسیر برای اتصال دیگر کشورهاست که می‌تواند روابط بین‌المللی کشور را توسعه بخشد.

وی با تاکید بر اینکه وجود گاز و مواد معدنی می‌تواند موجب ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی کشور در بخش صادرات شود، بیان کرد: ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهیدبهشتی چابهار پروژه بسیار مهمی است که می‌تواند به توسعه کشور در بخش معدن و صنایع معدنی کمک شایانی کند.

رئیس هیات‌عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، افزود: افغانستان و کشورهای آسیای میانه می‌توانند با ایجاد کریدور ریلی به شرق کشور متصل شوند و آینده بسیار خوبی را در بخش صادرات و واردات معدن و صنایع معدنی و نیز عملیات بندری رقم بزنند.

وی با اشاره به  امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهیدبهشتی چابهار، اظهار کرد: این قرارداد بین بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی به امضا می‌رسد.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی بنادر کشور، بر اساس سیاست‌های اتخاذی دولت سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده است و در راستای جذب منابع بخش خصوصی عمل می‌کند. چنین اقداماتی توسط سازمان بنادر و دریانوردی مورد حمایت دولت است که به طور ویژه از آن استقبال می‌‌شود.

گفتنی است مراسم امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی و امضای تفاهم‌نامه احداث و بهره‌برداری از کارخانه تصفیه شکر در بندر شهیدبهشتی چابهار با حضور محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مهدی کرباسیان مدیرعامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) امروز برگزار می‌شود.

نظر شما