شناسهٔ خبر: 53889 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صرفه‌جویی یک میلیون دلاری در مرکز تعمیرات دریایی بندر امام خمینی (ره)

داک تعمیرات اساسی زیرآبی ۱۴ فروند شناور در مجتمع بندری امام خمینی (ره) طی سال ۹۶، موجب اشتغال‌زایی و صرفه‌جویی ارزی در کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی، محمدعلی علایی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اتمام مراحل نهایی بازسازی سازه داک سرسره در این مجتمع بزرگ بندری پس از حدود ۵۰ سال از زمان ساخت آن و نوسازی بخش‌های مختلف آن با بهره‌گیری از توان متخصصان، کارشناسان و تأمین‌کنندگان داخلی کشور، اظهار کرد: با توسعه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های این مجتمع تعمیراتی، از اعزام شناورها به سایر داک یاردهای موجود در استان‌های همجوار و به تبع آن تعطیلی مجتمع که آسیب‌های اجتماعی زیادی در پی دارد، جلوگیری می‌شود.

علایی در ادامه افزود: تعویض و نوسازی سازه اصلی داک سرسره در زیر بستر دریا نه تنها تأثیر به سزایی در اشتغال‌زایی و ثبات شغلی مردم منطقه داشته، بلکه موجب صرفه‌جویی ارزی به‌واسطه جلوگیری از اعزام شناورها به داک یاردهای خارجی در منطقه و ممانعت از خروج حدود یک‌میلیون دلار از کشور شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۰۰ نفر در این داک تعمیراتی به طور مستقیم مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: حدود ۱۵۰۰ نفر که دربرگیرنده جمع کثیری از خانوارهای بومی شهرستان است، به‌طور غیرمستقیم نیز به فرصت اشتغال دست پیدا کرده‌اند.

یادآور می‌شود داک یارد تعمیرات شناورها در مجتمع بندری امام خمینی (ره) طی سال‌های اخیر در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه و بازرکار داخلی موفق شده علاوه بر ارائه خدمات دریایی به شناورهای ملکی سازمان بنادر و دریانوردی، خدمات قابل توجهی نیز به شناورهای وزارت نفت و بخش خصوصی ارائه نماید.

برچسب‌ها:

نظر شما