شناسهٔ خبر: 53915 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان پزشکی قانونی:

هیچ اثری از ۵ جانباخته سقوط هواپیمای یاسوج یافت نشد

هواپيما آسمان رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: هنوز هیچ اثری (پیکر یا بقایای پیکر) از پنج نفر از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای یاسوج به دست نیامده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، احمد شجاعی افزود: چند روز گذشته پیکر یا بقایایی از پیکر چند نفر دیگر از قربانیان این حادثه توسط نیروهای هلال احمر کشف شد که قرار است امروز به پزشکی قانونی تحویل داده شوند. 

وی ادامه داد: تاکنون تعداد زیادی از بقایای جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای یاسوج به پزشکی قانونی ارجاع شده است که شناسایی آنها و تطبیق نمونه ها انجام شده و تنها این پنج نفر هستند که تاکنون اثری از آنها به دست نیامده است.

شجاعی با اشاره به اینکه روی برخی از این بقایا چند بار نمونه برداری و آزمایش های لازم انجام داده شده است، گفت: هنوز بابت این نوع نمونه برداری ها، هیچ هزینه ای به سازمان پزشکی قانونی پرداخت نشده است.

وی اضافه کرد: هر عدد از کیت های مربوط به نمونه برداری و آزمایش برای تشخیص هویت اجساد قربانیان اینگونه حوادث ۷۰۰ هزار تومان است که تا زمان حاضر بابت انجام این نوع آزمایش ها برای قربانیان منا، زلزله کرمانشاه و هواپیمای یاسوج هزینه ای پرداخت نشده است.

پرواز شماره ۳۷۰۴ شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد.

این هواپیما از نوع «ای تی آر ۷۲» پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و بر اساس اعلام نهادهای ذیربط در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در ۱۴ مایلی فرودگاه یاسوج سقوط کرد که تمام سرنشینان آن کشته شدند. 

نظر شما