شناسهٔ خبر: 54032 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون مسافری راه‌آهن عنوان کرد:

تشریح جزئیات جلسه بررسی همکاری‌های راه‌آهن و اورژانس/ راه‌اندازی و تجهیز ۱۰ آمبولانس واگن بررسی شد

میرحسن موسوی کلیات محورهای همکاری میان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور برای خدمت‌رسانی در سوانح و حوادث غیرمترقبه در جلسه‌ای با حضور معاون مسافری راه‌آهن و نمایندگان دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، میرحسن موسوی با اشاره اینکه این جلسه، به دنبال برگزاری نشستی میان حسن نوری معاون سازمان اورژانس کشور و سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن درباره نحوه اطلاع‌رسانی سوانح، واگن‌های امدادی و استقرار اورژانس در ایستگاه‌های راه‌آهن برگزار شده است، گفت: در نشست یادشده مشکلات و اقدامات دو طرف درگذشته مرور و قرار شد برای بررسی موانع پیش روی همکاری دو طرف جلسات تخصصی برگزار شود.

وی افزود: همچنین مدیرعامل راه‌آهن و معاون عملیات اورژانس کشور ایده‌های جدیدی برای ادامه این همکاری ارائه کردند که در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه مشخصاً در آن جلسه بحث استقرار اورژانس در ایستگاه‌ها، راه‌اندازی و تجهیز ۱۰ آمبولانس واگن، مدیریت و دستورالعمل نحوه اطلاع‌رسانی درباره بحران و سوانح ریلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: در جلسه امروز ضمن بررسی موافقت‌نامه تنظیم شده، موانع و موارد اضافه‌شده بر آن و نحوه برگزاری جلسات آتی را بررسی کرده و با مروری بر تعهدات دو طرف برای تنظیم تفاهم کلی به نتیجه خواهیم رسید.

وی با ابراز امیدواری از اینکه همکاری دو طرف موجب خدمت‌رسانی بیشتر به مردم کشور خواهد شد، تصریح کرد: در نهایت برای امضا و مبادله تفاهم‌نامه و عملیات اجرایی در مراحل بعدی گام بر خواهیم برداشت.

موسوی در این جلسه پیشنهاد برگزاری تور درمانی به‌وسیله قطارهای اورژانسی در سراسر کشور به‌ویژه مناطق محروم را مطرح کرد.

در این جلسه محمد قادری، به نمایندگی از حوزه معاونت عملیات سازمان اورژانس کشور با اشاره به کارشناسی‌های انجام‌شده، از همراهی راه‌آهن برای انجام وظایف ذاتی اورژانس تشکر و از پیشنهاد برگزاری تورهای درمانی ریلی در مناطق محروم کشور استقبال کرد.

همچنین مقرر شد تا در تفاهم‌نامه موضوع همکاری روابط عمومی راه‌آهن و روابط عمومی سازمان اورژانس برای مشارکت و هماهنگی در تهیه محتوا و نحوه اطلاع‌رسانی در مواقع بروز بحران و سوانح ریلی لحاظ شود.

نظر شما