شناسهٔ خبر: 54276 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

عضو هیات داوری ایده های برتر پایانه هوایی ایران شهر:

نظرخواهی از مردم برای احداث پایانه هوایی، نمود تفکر ایران شهری است

اسماعیل بنی اردلان عضو هیات داوری ایده های برتر پایانه هوایی ایران شهر با اشاره به نظرخواهی از مردم برای احداث پایانه هوایی ایران شهر گفت: این اقدام نمودی از تفکر ایران شهری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسماعیل بنی‌اردلان، عضو هیات داوری ایده‌های برتر پایانه هوایی ایران شهر با اشاره به نام گذاری بزرگترین پایانه فرودگاهی کشور به نام ایران شهر گفت: واژه ایران شهر شاید  کمی مبهم باشد، به  همین دلیل لازم است به زبان ساده معنایی از این واژه به دست دهیم.

بنی اردلان در تشریح مفهوم ایران شهر گفت: مفهوم ایران شهر فطری است. فطرتا مفهوم توحید و وحدت در نهاد ایرانیان قرار گرفته است. از توحید است که مهر و خرد و دوستی و دانایی گسترش پیدا می کند و این مفهوم جدا از حقیقت ما و دینداری ما نیست.

وی به طرح‌های ارسالی برای پایانه هوایی ایران شهر اشاره کرد و افزود: اولین مفهمومی که در ایده‌ها در سطر قرار می گیرد پرنده است و این تمایل دیرینه بشر به پرواز و رهایی روح را می‌رساند این امر فطری است و به طور فطری انسان تمایل به برگشت به خود و پرواز دارد.

این دانش آموخته فلسفه با اشاره به نظرخواهی از مردم برای طراحی پایانه ایران شهر گفت: برای من جالبترین نکته این است که صلح و دوستی از مفهوم ایرانشهر به دست می آید و الحمدالله طراحی این پایانه هوایی با همین صلح و دوستی شروع شده است. مانند پدری که برای ساختن خانه از فرزندان خود مشورت می گیرد، در این پروژه نیز برای طراحی به نظر مردم رجوع شده است.

وی ادامه داد: ایرانشهر یعنی همنوایی و هم صدایی، ایرانشهر یعنی استعدادهایی که در وجود ماست  و برای ظهور نیاز به پرستش یزدان دارد. خوشبختانه ایرانی ها در سابقه خود همواره یکتاپرستی را داشته اند و این مفهوم از فطرت ما بر می آید، مانند خداپرستی و دوستی ومهربانی.

بنی اردلان در انتها گفت: شاهد پروژه‌ای هستیم که از ابتدا تلاش شده مردم در آن نظر دهند. این تفکر ایران شهری است.

نظر شما