شناسهٔ خبر: 54605 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به دنبال هم افزایی مدیران راه آهن و اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان محقق شد

رشد شتابنده حمل و نقل ریلی در بندرامام خمینی(ره)

ریل بندر و ریل نفت معاون اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان: با جابجایی بیش از ۵۰۶ هزار تن انواع کالا از طریق حمل و نقل ریلی ۴ درصد رشد در عملکرد ریلی بندرامام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ، معاون این اداره با اشاره به هم افزایی روز افزون راه آهن جنوب و این اداره کل با هدف تسریع در روند بارگیری و خروج کالا و  همچنین جلب رضایت صاحبان کالا و مشتریان اظهار داشت: ضمن اتخاذ تمهیدات ویژه از جمله افزودن سکوهای متعدد بارگیری به واگن در سایت های اختصاصی و انبارها، افزایش تعداد واگن ها و اتخاذ تسهیلات مدیریتی در این حوزه، میزان بارگیری کالا در گروه های کالایی غلات، آهن آلات و مواد نفتی  به رشد ۱۵درصدی رسید.

مدیری در ادامه افزود: طی مدت دو ماهه نخست سال جاری، در  گروه کالایی غلات با ۹۳ هزار و ۶۹۷ تن ، گروه کالایی آهن آلات با  ۳۷۶ هزار و ۵۶۷ تن و گروه کالایی مواد نفتی که مشتمل بر انواع فرآورده های نفتی  است با  ۳۵ هزار و ۷۵۷ تن از طریق حمل و نقل  ریلی انجام پذیرفته، که نشان از رشد شتابنده در حوزه حمل و نقل ریلی  طی دو ماهه نخست  سال جاری دارد.

وی در ادامه افزود: جابجایی این میزان کالا از طریق ریل، ۱۱درصد از سهم عملکرد تخلیه و بارگیری انواع کالا در مجتمع بندرامام خمینی(ره)  را تشکیل  می دهد.

یادآور می شود مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی  طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) شدند.

نظر شما