شناسهٔ خبر: 54622 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور مسئولان؛

سومین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های گیلان برگزار شد

جلسه سومین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان در سالجاری به ریاست شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان وسایردستگاه‌های عضواین کمیسیون برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی گیلان، در این جلسه شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ازکلیه دستگاه های خدمات رسان وامدادی که در تعطیلات اخیر با حضور تمام وقت در جاده ها ومحورهای مواصلاتی استان بویؤه محور رشت- قزوین با وجودحجم زیاد تردد در تسهیل و روانسازی مساعدت نمودند تشکر وقدردانی کرد.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی وجغرافیایی استان در بحث گردشگری خاطر نشان کرد: ایمنی محورهای مواصلاتی وسهولت تردد یکی از مولفه های مهم ورودگردشگر به استان محسوب می شود که نصب تابلو وعلائم بیشتر در محورهای مواصلاتی بویژه محورهای روستایی ،می تواند نقش بسزایی در ورود گردشگر به مناطق توریستی ایفا نماید.

خاوری مدیرکل راه وشهرسازی گیلان نیز با اشاره به وجود ترافیک برخی محورها در ایام تعطیل گفت: در تعطیلات اخیر درمحور منجیل به رودبار و محدوده امامزاده هاشم شاهد تردد حجم زیاد خودرو بودیم که  راه حل نهایی و رفع مشکل ترافیکی این محور، اجرای عملیات باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین در محدوده رودبار به منجیل می باشدکه نیازمند منابع مالی وزمان اجرای پروژه می باشد و باید در یک برنامه کوتاه مدت از تمام ظرفیتهای منطقه  جهت برون رفت از این مشکل اقدام نماییم.

وی حضور دستفروشان حاشیه راهها را از دیگر مشکلات ایمنی  وترافیکی مسیرها عنوان کرد وافزود:فعالیت دستفروشان حاشیه راهها  شرایط بسیار ناامنی را برای تردد کنندگان ایجاد می کند که این امر نقش بسزایی در تشدید ترافیک جاده ها داردو لازم است بصورت جدی نسبت به جمع آوری این فعالیتها با همکاری فرمانداریها و پلیس راه استان  اقدام گردد.

در این جلسه پیشنهادات مختلفی توسط فرماندهی محترم پلیس راهور استان در جهت استفاده از مسیر های جایگزین بصورت موقت مورد بحث وتبادل نظر با سایر اعضا قرار گرفت.

نظر شما