شناسهٔ خبر: 54859 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی عنوان کرد:

همکاری مناسب سازمان بنادر در عملیات نجات دریایی/ استقرار ۴ یگان در کریدورهای دریانوردی برای مقابله با پدیده دزدی دریایی

جلسه فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: سازمان بنادر در بحث پایش هوایی در عملیات های جستجو و نجات دریایی در منطقه خلیج فارس و دریایی عمان همکاری های خوبی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، ناخدا یکم امیر محمدی در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، افزود: در قالب تفاهم نامه همکاری مشترک، تاکنون با سازمان بنادر در بحث پایش هوایی عملیات های جستجو و نجات دریایی در منطقه خلیج فارس و دریایی عمان همکاری های خوبی داشته و داریم.

وی اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش در بحث اسکورت کشتی های تجاری در خلیج عدن برای مقابله با پدیده دزدی دریایی حضور موثری داشته است. در حال حاضر۴ یگان در کریدورهای دریانوردی مستقر هستند و این ایستگاه مورد پذیرش سازمان جهانی دریانوردی (IMO) نیز قرار گرفته است.

ناخدایکم محمدی خاطرنشان کرد: تاکنون به بیش از ۴هزار و ۷۰۰ کشتی خدمات رسانی صورت گرفته که ۹۰۰ مورد مربوط به عملیات دفع و مقابله با پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن بوده است.

نداجا بازوی کمکی سازمان بنادر در جستجو و نجات دریایی است

اله مراد  عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در دیدار با فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: نداجا بازوی کمکی سازمان بنادر در عملیات های جستجو و نجات دریایی و امنیت دریانوردی توصیف کرد.

 وی در ادامه از همکاری های مشترک سازمان بنادر به عنوان مرجع دریایی کشور با سایر ارگان های دریایی صحبت کرد و اظهار داشت: ارتباط ما با نیروی دریایی ارتش، ارتباطی دوسویه به همراه تعامل سازنده بوده است و امیدواریم این روابط  را مستحکم تر از گذشته کنیم.

نظر شما