شناسهٔ خبر: 55040 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه خبر داد؛

آغاز روکش آسفالت گرم محور سه راهی فخرآباد – نزومند

آسفالت رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه از آغاز عملیات روکش آسفالت گرم در محور سه راهی فخرآباد – نزومند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، حسین ضامن از آغاز عملیات روکش آسفالت گرم درمحور سه راهی فخرآباد – نزومند به طول ۲.۵ کیلومتر خبر داد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه، افزود: در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی شهرستان و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، روکش آسفالت محور نزومند به طول ۲.۵ کیلومترروکش می‌شود.

وی، تصریح کرد: این پروژه به صورت پیمانی و در مدت زمان دو ماه از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری اجرایی گردید که برای اجرای این عملیات۳ میلیارد ریال از اعتبارات ملی هزینه شده است.

ضامن، اظهار داشت: ازاولویت‌های مهم این اداره، ارتقاء وضعیت شبکه راه‌های مواصلاتی شهرستان است که این امر نیازمند روکش آسفالت است که با توجه به ترانزیتی بودن و ترافیک بالای این محور، باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد و با اجرای این گونه عملیات افزایش طول عمر جاده را خواهیم داشت.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه، ادامه داد: طول محور ۲۵ کیلومتر است که ۵  کیلومتر از محور نزومند در سال گذشته بهسازی و ماسه آسفالت شده است همچنین ۳ کیلومترادامه این مسیرحد فاصل سه راهی در اردیبهشت ماه سال جاری آسفالت و به بهره‌برداری رسیده است.

وی، بیان کرد: رسیدگی مناسب به راه‌های اصلی و فرعی و روستایی بخش مرکزی را نیازمند اعتبارات استانی بیشترعنوان نمود که در کنار اعتبارات ملی قابلیت بهبود محورهای حوزه استحفاظی این اداره را فراهم می‌نماید.

ضامن، در خصوص پروژه های آتی و در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه، عنوان کرد: پروژه ایمن سازی محور حاجی آباد پیشبر – نزومند از جمله اقدامات در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه، خواهد بود که در سال جاری عملیاتی و اجرایی خواهد گردید.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه، در پایان متذکر شد: شهرستان زیرکوه دارای بیش از ۸۰۰ کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره  قرار می‌گیرد که با توجه به خرابی رویه های آسفالتی محورها و نیز اولویت بندی آنها نسبت به انجام روکش راههای حوزه استحفاظی اقدام می‌گردد.

نظر شما