شناسهٔ خبر: 55159 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تلاش برای پذیرفتن مطالبات سرمایه‌گذاران به عنوان تضمین/ کارگروهی برای پیگیری مالیات و ارزش افزوده سرمایه‌گذاران تشکیل می‌شود

جلسه معاون وزیر راه وشهرسازی در دیدار با اعضای کمیته شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها مطرح کرد: تلاش می کنیم تا با بررسی شرایط موجود و قوانین مورد نیاز، راهکاری فراهم شود تا مطالبات سرمایه‌گذاران از دولت به عنوان تضمین در بانک‌ها پذیرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با اعضای کمیته شرکت‌های احداث و بهره‌برداری از آزادراه‌ها هم اندیشی در زمینه حل مشکلات آزادراه‌ها، ارایه راهکارهای بهره‌برداری بهتر از آزادراه‌ها و تسریع در ساخت آزادراه‌های در دست اجرا صورت گرفت که در خصوص روش‌هایی برای استقبال بیشتر از سرمایه‌گذاری در ساخت آزادراه‌ها نیز بحث و تبادل نظر شد.

خیراله خادمی در این جلسه حضور سرمایه‌گذاران در کنار دولت را ارزشمند برشمرد و اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع در شرایط فعلی اگر بخواهیم برای اجرای پروژه‌ها تنها به اعتبارات دولتی اکتفا کنیم، اتمام آنها سال‌ها طول می‌کشد و  درحال حاضر پتانسیل‌های بخش خصوصی است که توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور را زنده نگه داشته است.

وی تسهیل و فراهم نمودن بسترهای لازم برای حضور پررنگ‌تر سرمایه‌گذاران در پروژه های عمرانی را  از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت:‌ برنامه ما این است تا شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم تا با همراهی و مشورت شما و افزایش جذابیت‌های مشارکت موانعی را که بر سر راه سرمایه‌گذاران وجود دارد برداریم.

 مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در پاسخ به درخواست برخی سرمایه‌گذاران در خصوص تضمین‌های بانکی گفت: در تلاش هستیم تا با بررسی شرایط موجود و قوانین مورد نیاز راهکاری فراهم شود تا مطالبات سرمایه‌گذاران از دولت به عنوان تضمین در بانک‌ها پذیرفته شود.

خادمی در بررسی موارد مطرح شده در حوزه مالیات و ارزش افزوده سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: این موارد ظرفیت پیگیری جدی دارد و برای حل و فصل آن کارگروهی تشکیل می‌شود تا با روش‌های قانونی به این موضوعات رسیدگی شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی در خاتمه جلسه دستور تشکیل یک کارگروه برای بررسی و طبقه‌بندی مشکلات مطرح شده را صادر کرد تا عناوین مطرح شده درگروه‌های تخصصی پیگیری شود.

گفتنی است عدم پرداخت عوارض از سوی خودرو‌های سنگین در برخی آزادراه‌ها، هزینه‌های نگهداری از آزادراه‌ها، عدم هماهنگی نهاد‌های نظارتی، عوارض الکترونیک و... از دیگر مشکلات سرمایه‌گذاران در حوزه آزادراه‌های کشور بود که در خصوص حل‌ آنها گفتگو و پیشنهاداتی ارایه شد.

نظر شما