شناسهٔ خبر: 55430 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا خبر داد:

تلاش برای راه‌اندازی پروازهای خارجی در فرودگاه منطقه آزاد ماکو

فرودگاه ماکو رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا به ظرفیت ورودی و خروجی فرودگاه منطقه آزاد ماکو در بخش پروازهای خارجی اشاره کرد و گفت: دفتر کنترل گذرنامه به زودی با هدف برقراری پروازهای بین المللی در این فرودگاه راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، غلامرضا رضاییان فر روز سه شنبه در حاشیه بازدید از منطقه آزاد ماکو  با اشاره به اینکه عملکرد ماموران پلیس امنیت عمومی در این فرودگاه باید هوشمندانه باشد، افزود: فرودگاه ماکو به دلیل قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک و هم مرزی منطقه با کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه، برای کشور پراهمیت است. 

وی اضافه کرد: ماموران واحد گذرنامه در این فرودگاه باید با کاهش زمان، هزینه و افزایش رضایتمندی مسافران، خدمات مطلوبی به آنان ارایه دهند. 

سردار رضاییان فر با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو مقصد امن و زیبایی برای گردشگران و سرمایه گذاران خارجی است، ادامه داد: با بین المللی شدن فرودگاه ماکو امکان حضور سرمایه گذاران خارجی در منطقه و سفرهای زیارتی و تفریحی اهالی فراهم می شود. 

وی امنیت در حوزه گردشگری را از اهم نیازهای اتباع خارجی دانست و بیان کرد: پلیس در این حوزه اقدامات شایسته انجام داده است و گردشگران خارجی بدون هیچ دغدغه ای امنیت را احساس می کنند. 

سردار رضائیان فر افزود: امروز ناجا امنیت را در سطح شهرها، راه ها و مرزها برقرار کرده است و فرماندهان و ماموران انتظامی از بابت تقدیم این سطح از امنیت به مردم بسیار خرسند هستند. 

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و این منطقه در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است. مساحت آن حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت منطقه بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است. 

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است؛ فرودگاه،راه های دسترسی، شهرک های صنعتی، نمایشگاه بین المللی و ...تنها بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد ماکو به شمار می رود.

نظر شما