شناسهٔ خبر: 55437 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سرپرست دفتر عمليات پروازی سازمان هواپيمايی کشوری خبر داد:

تداوم بازرسی‌های ميدانی با هدف اطمينان از رعايت حداکثر وزن نشست و برخاست هواپيماها

مجید اخلاقی سرپرست دفتر عمليات پروازی سازمان هواپيمايی کشوری از تداوم بازرسيی‌های ميدانی (Ramp Inspection) با هدف اطمينان از رعايت حداکثر وزن نشست وبرخاست هواپيماها خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مجید اخلاقی گفت: بازرسان دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، بازرس‎های میدانی از هواپیماهای آماده به خدمت شرکتهای هواپیمایی را با توجه ویژه به رعایت الزامات مربوط به حداکثر وزن نشست و برخاست هواپیماها، درروزهای گرم تابستان دنبال می کنند.

اخلاقي تصريح كرد با توجه به به اینکه قدرت و کارآیی موتور هواپیماها، متاثر از عوامل محیطی مختلف همچون درجه حرارت هوا می باشد ، لذا لازم است حداکثر وزن نشست وبرخاست هواپیماها نیز متناسب با این عوامل درنظر گرفته شود که رعایت این موضوع تاثیر به سزایی درحفظ ایمنی پروازها خواهد داشت.

سرپرست دفتر عملیات پرواز سازمان هواپيمايي كشوري گفت: بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری، در روزهای گرم تابستان، توجه مضاعفی درحین انجام بازرسی‎ها به این موضوع خواهند داشت ودر صورت عدم رعایت الزامات مربوطه، با عوامل ذیربط مطابق مقررات برخوردهای تنبیهی صورت خواهد گرفت.

وی افزود، دربازرسی‎هایی که طی هفته جاری و بدین منظور انجام شده است خوشبختانه، موردی که نشاندهنده عدم رعایت این موضوع از سوی شرکت‎های هواپیمایی باشد، مشاهده نشده است و انجام این بازرسی‎ها بطور پیوسته و منظم درطول روزهای تابستان و سایر ایّام سال ادامه خواهد داشت.

نظر شما