شناسهٔ خبر: 55497 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

تأکید عابدزاده بر به‌کارگیری ظرفیت‌های کارگروه تخصصی عملیات پرواز

جلسه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری طی نشستی مشترک با اعضای کارگروه تخصصی عملیات پرواز بر اهمیت بهره‌گیری و اجرای بروندادهای فکری این کارگروه تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، چهلمین جلسه کارگروه تخصصی عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با حضور رئیس سازمان و معاونت استاندارد پرواز برگزار شد.

در این جلسه عابدزاده ضمن قدردانی از زحمات این کارگروه در طول سال‌های اخیر، مصوبات این کارگروه به‌عنوان رویه‌های علمی و تخصصی در بدنه صنعت هوانوردی را لازم و افزود: کارگروه تخصصی عملیات پرواز طی سال‌های اخیر با بهره‌گیری از نخبگان صنعت هوانوردی، توانسته است در جهت رسیدن به الگوی مناسب برای حرکت در مسیر توسعه صنعت قدم‌های مؤثری را بردارد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری پس از ترسیم راهبرد و فعالیت‌های مهم این کارگروه در سال جاری، موضوعاتی چون نظارت، بازبینی، بروز رسانی و بومی‌سازی قوانین و مقررات, برنامه‌ریزی به‌منظور برون‌سپاری برخی از وظایف سازمان، تشکیل زیرگروه‌های تخصصی آموزش، ایمنی و اقتصاد، بررسی نظارت و کنترل کیفی خدمات فرودگاهی، بررسی ایجاد مدیریت واحد در عملیات اجرایی صنعت هوانوردی، پیشنهاد روش‌های تسهیل و تضمین سرمایه‌گذاری در صنعت هوانوردی، ایجاد و تقویت اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، اصناف و مراکز آموزش تخصصی، ساماندهی مدیریت عملیات هوانوردی در فصل زمستان، توسعه و ارتقاء فرهنگ عمومی در رابطه با نحوه تعامل با مسائل و موضوعات هواپیمایی، تدوین راهکارهای حمایت از حقوق مسافر، هم‌افزایی برای اجرای قابلیت‌های تکنولوژی‌های نو در عرصه هوانوردی مانندRNAV۱-PBN, LVO و توسعه هوانوردی عمومی را از مهم‌ترین مأموریت‌های این کارگروه برشمرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخصص، مدیریت، درایت، انگیزه و تجربه متخصصین حاضر در این کارگروه، ایجاد هم‌افزایی بین این کارگروه و بخش‌های مختلف سازمان هواپیمایی کشوری در جهت رفع چالش‌های احتمالی صنعت و بهره‌برداران، متصدیان حمل‌ونقل، ارائه‌دهندگان خدمات، شرکت فرودگاه‌های کشور و دیگر بخش‌های صنعت هوانوردی را از ضرورت‌ها و نیازهای صنعت حمل‌ونقل دانست.

وی با برشمردن تحولات سازمان هواپیمایی کشوری در سال‌های اخیر، تصریح کرد: نتایج مثبتی که امروز بدنه صنعت هوایی در حال منتفع شدن از آن است، درنتیجه بهره‌گیری از دیدگاه فرایندی، فعالیت‌های مطالعاتی و عدم سیاست زدگی تصمیم‌های اتخاذشده بوده است. گفتنی است در این جلسه گزارشی از عملکرد کارگروه تخصصی عملیات پرواز در بروندادهای علمی و مطالعاتی ارائه شد.

نظر شما