شناسهٔ خبر: 55511 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

تقی زاده در جلسه کمیسیون ایمنی راه های خراسان رضوی مطرح کرد:

سیاست وزارت راه و شهرسازی کاهش استفاده از خودرو در جاده ها است/ تاکید بر استفاده مردم از حمل و نقل ریلی

تقي‌زاده نشست کمیسیون ایمنی راه های استان خراسان رضوی به ریاست معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون ایمنی راه های کشور در استانداری خراسان رضوی برگزار شد و به خاطر انجام تحلیل های آماری در نرم افزار GIS تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی جلسه کمیسیون ایمنی استان خراسان رضوی به ریاست معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی برگزار شد. 

در این جلسه که به ریاست مهرداد تقی‌زاده، دبیر کمسیون ایمنی راه‌های کشور و حضور استاندار و معاون عمرانی استانداری در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، مطرح گردید، در سال ۱۳۹۷، شش جلسه کمسیون ایمنی برگزار شده که خروجی آن ۷۰ مصوبه بوده است.

مهرداد تقی زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در این جلسه به این موضوع اشاره کرد که در کشور فقط استان خراسان رضوی است که تحلیل آماری خود را در به صورت حرفه ای در نرم افزار GIS تدوین کرده است.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور هدف این کمیسیون را رسیدن به صفر کشته در جاده ها اعلام کرد و اولویت دستور کار کمیسیون را استان هایی که وضعیت ایمنی آن ها وخیم است، دانست.

این مقام مسئول افزود: نقشه راه ایمنی راه های کشور در دو قسمت عملیاتی و سیاست گذاری تدوین شده و در نوبت طرح در کمیسیون های دولت می باشد. 

وی اظهار کرد: استراتژی و سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که استفاده از خودرو در جاده ها کاهش پیدا کند و مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی که کمترین میزان تصادفات را داراست، رو بیاورند، چرا که این امر یک راه حل پنهان برای کاهش تلفات جاده ای است.

وی افزود: این یک سیاست کاری می‌باشد که کشور های توسعه یافته در حال پیگیری آن هستند و از این اقدام نتیجه مثبت نیز گرفته اند.

وی در انتهای جلسه، راه‌حل مشکلات و کم کردن آمار تلفات جاده ای را در یافتن اشکالات سیستمی، کنترل و نظارت، سرمایه گذاری، حمل و نقل هوشمند و اقدامات مهندسی دسته‌بندی کرد.

مقدوری معاون استاندار نیز در این جلسه اعلام گفت: سیاست های حمل و نقل استان، کاهش و رفع مشکلات است و از کسری بودجه به عنوان اصلی‌ترین چالش این استان نام برد.

وی از ابلاغ پروژه‌هایی که با حضور ریاست جمهور در استان مطرح شده، به عنوان یک خبر خوب نام برد و اشاره کرد تعویض مبلمان و طراحی در جاده‌های اصلی به منظور کاهش خواب‌آلودگی رانندگان و همچنین آموزش نیروی انسانی به جهت کاهش خطاهای انسانی در جاده‌های روستایی در دست بررسی می‌باشد.

از جمله مصوبات این جلسه می‌ توان به تصمیم گیری درخصوص کنترل جاده های استان علی‌الخصوص اقدامات ویژه محور بردسکن - سبزوار، تامین دوربین ثبت تخلفات، تهیه برش استانی طرح جامع حمل و نقل، برنامه ارتقا ایمنی محور سیمان مشهد و محور مشهد - سرخس اشاره کرد.

نظر شما