شناسهٔ خبر: 55547 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تکاور مطرح کرد؛

توضیح درباره محور داراب- جنت شهر/ این محور هنوز آماده بهره‌برداری نیست

فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس به شایعات مطرح شده در فضای مجازی درباره محور داراب- جنت شهر پاسخ داد و گفت: این محور هنوز آسفالت نشده و آماده بهره‌برداری نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در پی انتشار خبری در شبکه‌های مجازی مبنی بر افتتاح محور داراب– جنت‌شهر در شهرستان داراب و بیش‌ از اندازه کج‌ومعوج آن، در تماسی با مدیرکل راه و شهرسازی فارس پاسخ او را جویا شدیم. فیروز تکاور در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: اکنون در حال تبدیل محور موجود داراب- جنت شهر در مسیر بندرعباس به بزرگراه هستیم که باند دوم آن را برای تبدیل به بزرگراه می‌سازیم.

وی ادامه داد: طول این محور ۱۴ کیلومتر است که سال گذشته ۴ کیلومتر از این مقدار به بهره‌برداری رسید و ۱۰ کیلومتر آن باقی‌مانده که هنوز عملیات اجرایی آن در دست اقدام است و به بهره‌برداری نرسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس افزود: در این ۱۰ کیلومتر از محور داراب- جنت شهر یک دوربرگردان در محل تقاطع راه روستای زین‌آباد با محور اصلی قرار دارد که این دوربرگردان برای تردد اهالی روستای زین‌آباد احداث می‌شود و بخشی از عملیات اجرایی این دوربرگردان در ۱۰ کیلومتر باقی‌مانده از محور، در دست اقدام است که بخشی از این دوربرگردان آماده‌شده و بخش آماده‌شده قیرپاشی شده که بقیه عملیات احداث دوربرگردان در دست اقدام است.

تکاور تصریح کرد: با آماده شدن مابقی مسیر، قیرپاشی و آسفالت آن نیز انجام می‌شود بنابراین این بخشی از مسیر است که قیرپاشی شده و بخش دیگری از آن هنوز آماده نشده و آسفالت نیز نشده است.

وی اظهار کرد: عکس منتشرشده از ارتفاعی گرفته‌شده است که بخش‌هایی از جاده که در پیچ‌ها با یکدیگر فاصله دارند، باهم تطبیق پیداکرده و نشان می‌دهد که جاده باهم پیوسته، دچار زیگزاگ و اعوجاج است درصورتی‌که نقاطی که در عکس نشان داده می‌شود با یکدیگر فاصله‌دارند و انطباقی با یکدیگر ندارد، ضمناً این مسیر بخشی از دوربرگردانی است که هنوز تکمیل نشده و به بهره‌برداری نرسیده است.

تکاور افزود: زمانی که عملیات تکمیل و مسیر کامل قیرپاشی و آسفالت شود، شکل هندسی مسیر این‌گونه نیست که در عکس دیده می‌شود.

وی بابیان اینکه در تلاش هستیم این پروژه را تا هفته دولت به بهره‌برداری برسانیم، تصریح کرد: اما هنوز ۱۰ کیلومتر از ۱۴ کیلومتر محور داراب- جنت شهر تکمیل نشده و به بهره‌برداری نرسیده است که تنها بخشی از دوربرگردان آسفالت و قیرپاشی شده و بقیه محور تکمیل نشده است.

نظر شما