شناسهٔ خبر: 55578 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ضامن خبر داد:

اتمام روکش آسفالت گرم محور پاسگاه پترگان به طول ۱۰ کیلومتر

آسفالت رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زیرکوه از اتمام عملیات روکش آسفالت گرم در محور مرز- پترگان به طول ۱۰ کیلومتر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، حسین ضامن از اتمام عملیات روکش آسفالت گرم در محور مرز– پترگان به طول ۱۰ کیلومتر خبر داد.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زیرکوه، ادامه داد: در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی شهرستان و به‌منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، روکش آسفالت محور پاسگاه پترگان به طول ۱۰ کیلومتر روکش می‌شود همچنین این پروژه به‌صورت پیمانی و در مدت زمان دو ماه از ابتدای اردیبهشت‌ماه اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: از اولویت‌های مهم این اداره، ارتقاء وضعیت شبکه راه‌های مواصلاتی شهرستان است که این امر نیازمند روکش آسفالت است که با توجه به ترانزیتی بودن و ترافیک بالای این محور، باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد و با اجرای این‌گونه عملیات افزایش طول عمر جاده را خواهیم داشت.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زیرکوه بیان کرد: رسیدگی مناسب به راه‌های اصلی و فرعی و روستایی بخش مرکزی را نیازمند اعتبارات استانی بیشتر عنوان نمود که در کنار اعتبارات ملی قابلیت بهبود محورهای حوزه استحفاظی این اداره را فراهم می‌کند.

ضامن در خصوص پروژه‌های آتی و در دستور کار اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زیرکوه، عنوان کرد: پروژه ایمن‌سازی محور مرز یزدان ازجمله اقدامات در دستور کار اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه، خواهد بود که در سال جاری عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد: شهرستان زیرکوه دارای بیش از ۸۰۰ کیلومتر جاده بین‌شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ساله به‌تناسب اعتبارات یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد که با توجه به خرابی رویه‌های آسفالتی محورها و نیز اولویت‌بندی آن‌ها نسبت به انجام روکش راه‌های حوزه استحفاظی اقدام می‌شود.

نظر شما