شناسهٔ خبر: 55630 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

باباخانی خبر داد:

۱۰۹۱ واحد مسکن مهر استان اردبیل آماده افتتاح است

مسکن مهر سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: یک هزار و ۹۱ مسکن مهر در استان اردبیل آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل، شهرام باباخانی سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: از ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد سهمیه استان اردبیل در بخش مسکن مهر تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۴۹ واحد افتتاح و در اختیار صاحبان مسکن مهر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۹۱ واحد آماده افتتاح داریم، خاطرنشان کرد: حدود یک هزار و ۳۸ واحد باقیمانده نیز اغلب واحدهای عارضه‌دار و دارای مشکلات حقوقی و اختلاف بین اعضای تعاونی و مدیران مربوطه است که انتظار می‌رود به‌نوعی این واحدها نیز با حل مشکلات به سرانجام برسد.

سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: از این تعداد واحد عارضه‌دار ۶۴۸ واحد مربوط به شرکت تعاونی نکونام بوده که با صدور حکم برای ۱۲۰ واحد قبل از عید مراحل واگذاری تحویل آن به متقاضیان انجام می‌شود.

باباخانی تصریح کرد: در ۵۲۸ واحد دیگر مساکن مهر عارضه‌دار حدود ۴۰ درصد کار باقی‌مانده که قرار است با انتخاب پیمانکار نواقصات برطرف و زمینه تکمیل این پروژه‌ها تا آخر سال ۹۷ و تحویل آن به متقاضیان فراهم آید.

وی بیان کرد: با افتتاح یک هزار و ۹۱ واحد مسکن مهر در استان اردبیل عملاً پرونده مسکن مهر در این استان بسته خواهد شد و به شکل کامل متقاضیان از این واحدها بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: جز در مسکن مهر شهرستان کوثر که برای ۵۲ واحد متقاضی وجود ندارد در مابقی پروژه‌ها واگذاری‌ها انجام شده و هیچ واحد خالی وجود ندارد.

باباخانی افزود: ما در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر متولی ساخت مسکن مهر بودیم که هیچ‌گونه واحد خالی و بدون متقاضی نداریم و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که متولی بنیاد مسکن است تنهادرتعدادی محدود مساکن مهر متقاضی خرید‌ سکونت وجود ندارد.

نظر شما