شناسهٔ خبر: 55708 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

امضای قرارداد فاز نهایی کنارگذر شرقی اصفهان

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی که امروز به همراه معاون اول رئیس جمهور به اصفهان سفر کرده، از امضای قرارداد فاز نهایی آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، خیرالله خادمی  گفت: در جریان سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان اصفهان، قرارداد فاز سوم کنارگذر شرقی اصفهان به طول ۳۰ کیلومتر رسما نهایی شده و وارد مرحله اجرا خواهد شد.

به گفته وی این فاز که به حدود ۳۵۰ میلیارد تومان منابع اعتباری نیاز دارد، از سوی شرکت همیاری شهرداری اصفهان ساخته خواهد شد که دولت نیز در این پروژه مشارکتی ۳۰ درصدی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درباره آخرین وضعیت قطعات دیگر این آزادراه نیز توضیح داد: خوشبختانه قطعه اول و دوم این پروژه که در مجموع ۶۳ کیلومتر طول دارد، به پیشرفتی ۷۵ درصدی رسیده و ما امیدواریم که در سال آینده لااقل بهره‌برداری از این قطعات نهایی شود. تاکنون حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها سرمایه گذاری انجام شده که دولت در این قطعات نیز مشارکتی ۳۰ درصدی داشته است.

به گفته خادمی این امید وجود دارد که این آزادراه ۹۳ کیلومتری در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز ظرف ۲.۵ سال آینده به بهره َبرداری برسد.

وی درباره میزان اهمیت این طرح نیز اظهار کرد: این کنارگذر که بخش مهمی از کریدور شمال به جنوب کشور به حساب می‌آید، ترافیک را از نقاط شمالی اصفهان گرفته در امتداد بزرگراه‌های اصلی و جاده‌های شهرهایی مانند نایین و نطنز ادامه می‌دهد و سپس به آزادراه اصفهان به شیراز متصل می‌کند. از این رو این پروژه در ابعاد مختلف اهمیت زیادی داشته و می‌تواند بار ترافیکی این منطقه را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

نظر شما