شناسهٔ خبر: 55749 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام شد:

تاکید بر ایمنی راه‌ها با وجود جابجایی سالانه ۶۰۰ میلیون تن کالا در جاده‌ها/ ضرورت کاهش تلفات در راه‌های استان كرمان

عبداهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی در ر آیین تکریم و معارفه مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان تاکید کرد: از آنجا که سالانه ۶۰۰ میلیون تن کالا در جاده‌های کشور جابجا می‌شود ، ایمنی و نگهداری راهها از اهمیت بخصوصی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عبدالهاشم حسن نیا روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: از آنجا که سالانه ۶۰۰ میلیون تن کالا در جاده های کشور جابجا می شود ، ایمنی و نگهداری راهها از اهمیت بخصوصی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برخوردار است.

وی افزود: با نگاه ویژه دولت، برای نگهداری راهها در وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سالهای گذشته اقدامات و تدابیر خوبی انجام شده است . 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: استان کرمان با داشتن ۱۱ هزار کیلومتر از راههای کشور نقش حساسی را در ترانزیت و انتقال بار و مسافر جاده ای برعهده دارد که باید به لحاظ تخصیص اعتبارات نگاه جدیدی به زیرساختهای جاده ای این استان بشود. 

به گفته حسن نیا از مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان به عنوان معاون برنامه ریزی این سازمان استفاده می شود زیرا این مدیر با داشتن مسئولیت در بسیاری از استان های جنوبی، اشراف کاملی به جنوب شرق کشور دارد و باید از توانایی وی در راستای برنامه ریزی و ایمنی جاده ها استفاده شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همچنین باید با حمایت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمان و مدیران این استان روند کاهشی وضعیت تلفات در راههای این استان را ادامه داد. 

براساس این گزارش ایرنا در خاتمه این مراسم از خدمات خداداد مقبلی به عنوان مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان تقدیر شد و علی حاج سیدعلیخانی به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل منصوب شد. 

این آیین روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مدیرکل ایمنی و راههای این سازمان، معاون عمرانی استاندار کرمان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانده انتظامی استان، فرماندار، رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی در محل فرودگاه کرمان برگزار شد. 

علی حاج سیدعلیخانی مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان سوابق مدیرکلی راه ترابری و راه و شهرسازی و مدیرکلی مکانیک خاک استان کرمان را در کارنامه اجرایی خود دارد. 

نظر شما