شناسهٔ خبر: 55816 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

یک مقام مسئول در وزارت صمت خبر داد:

ساخت شهرک صنعتی صنایع دریایی در سواحل مکران/ ضرورت استفاده از مزیت‌های صنعتی بنادر و سواحل کشور

صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از ایجاد "شهرک صنعتی در سواحل مکران" خبر داد و گفت: این شهرک صنعتی به زودی فعالیت خود را در حوزه صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی آغاز می کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به‌ منظور توسعه سواحل مکران و اقدام عملی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سعی در توسعه صنعتی این ناحیه دارد، اظهار کرد: شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی در بندرعباس تاسیس شده است و به زودی شهرک صنعتی در سواحل مکران ایجاد می شود.

 به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی وی ادامه داد: ایجاد شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی بندرعباس به منظور تکمیل زنجیره کشتی‌سازی و صنایع فراساحل و با هدف توسعه صنایع دریایی و کشتی‌سازی در منطقه ویژه کشتی‌سازی و صنایع فراساحل بندرعباس مدنظر قرار گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه ایجاد شهرک صنعتی در سواحل مکران دیگر برنامه ای است که در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرار گرفته است، گفت: مجوزهای مربوطه از سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه ها اخذ شده است و به زودی "شهرک صنعتی در سواحل مکران" فعالیت خود را در حوزه صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی آغاز می کند.

نجفی با تاکید بر اینکه باید از مزیت فوق العاده بنادر و سواحل کشور در راستای ایجاد بنادر نسل سوم حرکت کرد، گفت: دستیابی به این به هدف یکی از نیازهای اساسی کشور به شمار می‌آید.

وی افزود: از اصلی‌ترین ویژگی‌های بنادر؛ کاهش هزینه‌های تولید و حمل و نقل است و باید از این پتانسیل به بهترین شکل استفاده کرد. اتفاقی که باعث شده اقبال نسبت به حضور صنایع در بنادر کشور بیش از پیش افزایش یابد.

نظر شما