شناسهٔ خبر: 55926 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با قابلیت ثبت میانگین سرعت متوسط صورت می گیرد؛

وجود ۵۲ سامانه ثبت تخلف فعال در راه‌های خراسان جنوبی

دوربین سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: بیش از۱۶ هزار تخلف سرعت درخرداد ماه سال جاری با دوربین ها در محورهای خراسان‌جنوبی ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، هادی بهمنی از وجود۵۲ سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: بیش از۱۶ هزارو ۹۰۰ تخلف سرعت درخرداد ماه سال جاری در محورهای خراسان‌جنوبی ثبت شده است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، با توجه به اینکه سنوات گذشته سرعت لحظه‌ای دوربین‌های فوق فعال بوده است، افزود: از ابتدای آذرماه سال گذشته نیز کلیه سیستم‌های ثبت سرعت متوسط در استان راه‌اندازی شده و فعال است.

 وی، با بیان این موضوع اعلام داشت: ایمنی یک مفهوم بسیار وسیع و چند وجهی است و در کنار ارتقاء ایمنی راه نبایستی از ایمنی خودرو، بویژه کاربران راه‌ها و ضرورت پرهیز از رانندگی پر خطر غفلت نمود.

سرپرست مرکز مدیریت راههای خراسان‌جنوبی، افزود: بنابراین هوشمندی رانندگان در راه‌ها بسیار ضروری است و افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نشان دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب در طول راه‌هاست.

بهمنی، گفت: با توجه به اینکه تعداد ۵۲ سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط در استان وجود دارد، در خرداد ماه روزانه به صورت متوسط بیش از ۵۰۰ مورد تخلف، توسط این دوربین‌ها ثبت شده است.

شایان ذکر است که تعداد این سامانه‌ها به زودی به تعداد ۶۸ سامانه افزایش خواهد یافت به طوریکه صد در صد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین‌های ثبت تخلفات کنترل سرعت قرار خواهد گرفت.

نظر شما