شناسهٔ خبر: 56045 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مطرح کرد:

ارتقای سطح استانداردها در فرودگاه پیام به دنبال تبدیل به فرودگاه مسافری

رحمت الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در بازدید از فرودگاه پیام گفت: مسلما تغییر کاربری فرودگاه تمامی استانداردهای ناظر بر فرودگاه را تغییر خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی فرودگاه پیام، رحمت‌اله مه آبادی، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در راس هیاتی از مدیران آن شرکت از فرودگاه بین المللی پیام بازدید کردند. این هیات در کنار مدیرعامل، هیات مدیره و مدیران ارشد فرودگاه بین المللی پیام ابتدا از ترمینال مسافری ، سطح پروازی باند، پروژه آسفالت ریزی باند، فضای استریپ پروازی، سطوح اپرون فرودگاه، تجهیزات روشنایی اپرون، محل پارک پوزیشن هواپیما، تجهیزات اطفا حریق فرودگاه و ساختمان ایمنی زمینی و آتش نشانی بازدید به عمل آورده و سپس در جلسه ای حاضر گردیدند. 

مه آبادی در این بازدید گفت: در این جلسه اخبار و اطلاعات خیلی خوبی را شنیدیم و امیدوارم که برنامه های فرودگاه بین المللی پیام به سرعت اجرا گردد چرا که مسافری شدن این فرودگاه یک رویداد بزرگ است.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران افزود: مجموعه پیام با پذیرش پروژه مسافری کردن فرودگاه، فداکاری کرده و به نفع مردم قدم بر می دارد چرا که این امر مستلزم سرمایه گذاری بالا، پذیرش مشکلات متعدد و مسولیت پذیری فراوان است.

وی درباره استانداردهای مسافری شدن فرودگاه پیام گفت: مسلما تغییر کاربری فرودگاه تمامی استانداردهای ناظر بر فرودگاه را تغییر خواهد داد. همچنین با این تغییر باید در جهت ایمنی پروازها، استاندارهای ایکائو موبه مو لحاظ گردد.

مه آبادی در پایان ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در فرودگاه بین المللی پیام، افزود: الحمدالله سرعت انجام کارها، ایجاد زیرساخت ها و اصلاحات صورت گرفته-که توسط سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده بود- تحسین برانگیز است و امیدواریم این توان مدیریتی بعد از مسافری شدن نیز ادامه یابد.

نظر شما