شناسهٔ خبر: 56122 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران مطرح کرد؛

ضرورت تعیین‌تکلیف سریع گود برج میلاد/ عمر مفید مقاوم‌سازی گود تمام شده است

فاز دوم برج میلاد مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ضرورت تعیین‌تکلیف سریع گود برج میلاد خبر داد و گفت: بنا بر آخرین مانیتورینگ خاک، وضعیت گود به گونه ای است که باید هرچه سریعتر عملیات عمرانی و ساختمانی شروع شده و یا گود پر شود! چراکه عمر مفید مقاوم سازی گود به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمید موسوی مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، در مورد آخرین وضعیت گود رها شده برج میلاد با بیان اینکه گود مجاور برج میلاد عمق حدودا ۴متر دارد و زیاد نیست، گفت: اما به واسطه اینکه این گود در کنار برج میلاد و با توجه به شرایطش برابر مفاد مقررات ملی ساختمان گود پرخطر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۱، پروانه ساخت در این منطقه صادر شد تا پروژه‌ای مشارکتی ساخته شود، ادامه داد: اما تاکنون عملیات اجرایی برای ساخت و ساز در این گود بعد از صدور پروانه انجام نشده است که حالا باید هر چه سریعتر این گود باقی مانده تعیین تکلیف شود که در این زمینه شهرداری منطقه۲، مدیریت برج میلاد و ... مکاتباتی در مورد پیگیری این گود انجام دادند.

موسوی با بیان اینکه پروانه ساخت در زمین مجاور برچ(گود برج) باطل شده اما مالک میتواند با تمدید پروانه کار اجرایی را شروع کند گفت: بنا بر آخرین مانیتورینگ خاک، وضعیت گود به گونه ای است که باید هرچه سریعتر عملیات عمرانی و ساختمانی شروع شده و یا گود پر شود! چراکه عمر مفید مقاوم سازی گود به اتمام رسیده است.

به گزارش ایسنا، قرار بود سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شهرداری تهران با مشارکت بنیاد تعاون ناجا هتلی دوقلو در مجاور برج میلاد و در محل فعلی گود ایجاد کنند اما بنا به دلایلی این مهم انجام نشده و تنها یک گود ۴متری در مجاورت سالن همایش های برج میلاد باقی مانده است

نظر شما