شناسهٔ خبر: 56202 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

معرفی قابلیت‌های ایران در حوزه دریایی و بندری به جهان/ مدیریت آثار تحریم از طریق دو مرجع

محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی، اعلام کرد: مسائل مربوط به مدیریت تحریم در راستای تعدیل آثار آن از طریق دو مرجع ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد مقابله با تحریم شورای امنیت پیگیری می‌شود و موضوعات مدنظر سازمان‌های ذی‌نفع در اختیار این دو مرجع قرار گرفته که می‌تواند خروجی‌های خوب و تاثیرگذاری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در نشست شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی کشور، با اشاره به برگزاری دو مراسم روز ملی هیدروگرافی و روز جهانی دریانورد، اظهار کرد: این دو مراسم با مشارکت جامعه دریایی کشور برگزار شد و مراسم مهم دیگری نیز در کمتر از دو ماه آتی به مناسبت روزجهانی دریانوردی و هفتادمین سالگرد تصویب کنوانسیون آیمو با حضور دبیرکل آیمو در ایران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ضروری است قابلیت‌های ایران در حوزه دریایی و بندری به جهان معرفی شود و در برهه زمانی کنونی که به واسطه تحریم‌های تحمیلی از سوی آمریکا با محدودیت‌هایی مواجه شده و یا مواجه خواهیم شد باید از حضور دبیرکل آیمو به نحو مطلوب بهره‌مند شویم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اقدامات مغایر با کنوانسیون‌های بین‌المللی دریایی، فعالیت‌های ما را در حوزه بندری و دریایی تهدید می‌کند، اظهار کرد: با آشنا کردن دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی از ظرفیت‌های بندری و دریایی ایران و نقش تاثیرگذار کشور ما در فعالیت‌های دریایی منطقه، می‌توانیم موضوعات و درخواست‌های خود را مطرح کرده و شرایط را با توجه به وجود قوانین و مقررات به نفع خود رقم بزنیم.

راستاد افزود: ممکن است در طول این مراسم بر اساس قوانین و مقرارت کنوانسیون‌های بین‌المللی، در ارتباط با مسائلی که فعالیت‌های دریایی و بندری کشور را محدود می‌کند، بیانیه هایی صادر شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به استقبال خوب دبیرکل آیمو برای حضور در ایران، گفت: دبیرکل آیمو همچنین ابراز تمایل کرد تا در مراسم ویژه ای جهت ادای احترام به شهدای سانچی حضور داشته باشد که این موضوع در دستور کار قرار گرفته و جهت ادای احترام به شهدای سانچی قبل از مراسم روزجهانی دریانوردی و هفتادمین سالگرد تصویب کنوانسیون آیمو برنامه ریزی لازم صورت می گیرد.

نظر شما