شناسهٔ خبر: 56395 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی انجام شد:

امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان با بخش خصوصی در بندر چابهار

مراسم ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری ۱۸۴ میلیارد تومانی بخش خصوصی با حضور معاون وزير راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان در بندر شهید بهشتی چابهار به امضا رسيد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی صبح امروز ۴ مردادماه ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری  ۱۸۴ میلیارد تومانی بخش خصوصی به میزبانی اداره كل بندر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار و برخی از نمایندگان مجلس و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به امضا رسيد.

جزئيات قرارداد سرمایه‌گذاری جمع‌آوری مواد زائد كشتی‌ها BOT

به گفته مدیركل بنادر و دریانوردی استان این قرارداد بین اداره كل بنادر و دریانوردی استان با شركت چهاربهار پالایش صنعت به مبلغ ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مدت ۲۱ سال به امضا رسید.

مساحت زمین این پروژه یك هكتار است و پیش‌بینی می‌شود كه اشتغال‌زایی این قرارداد به ۱۶ نفر برسد.

همچنین از اهداف پروژه می‌توان به ارائه خدمات به خطوط كشتیرانی و همچنین رعایت استانداردها و كنوانسیون‌های بین‌المللی اشاره كرد.

جزئيات قرارداد سرمایه‌گذاری احداث مخازن نگهداری LPG به روش BOT

به گفته مدیركل بنادر و دریانوردی استان قرارداد سرمایه‌گذاری احداث مخازن نگهداری LPG  به روش BOT با سرمایه‌ای بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان می‌باشد.

اهداف این پروژه شامل ارائه خدمات به كالاهای مواد نفتی و تسهیل صادرات و واردات كالاهای مواد نفتی است.

همچنین با امضای این قرارداد ۶۲ نفر مشغول به كار خواهند شد و این پروژه در زمینی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع با ظرفیت ۲۶۵ هزار تن به سرانجام می‌رسد.

جزئیات قرارداد سرمایه‌گذاری احداث مخازن فراورده‌های نفتی به روش BOT

به گفته مدیركل بنادر و دریانوردی استان مبلغ كل سرمایه‌گذاری این پروژه ۹۸ میلیارد تومان است و مدت قرارداد ۲۰ سال پیش‌بینی شده است.

همچنین ظرفیت اشتغال‌زایی این پروژه ۲۸ نفر است و پروژه در زمينی به مساحت ۳۴ هزار مترمربع با ظرفیت یك میليون ۲۶۰ هزار تن خواهد بود.

به گفته آقایی از اهداف این پروژه می‌توان به ارائه خدمات به كالاهای مواد نفتی و همچنین تسهیل صادرات و واردات كالاهای مواد نفتی اشاره كرد.

جزئیات قرارداد سرمايه‌گذاری احداث انبار چند منظوره به روش BOT

به گفته آقایی نوع فعالیت این پروژه احداث انبار چند منظور ه به روش BOT با مبلغ كل ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است كه برای ۲۱ نفر اشتغال‌زایی خواهد كرد.

این قرارداد در مدت ۲۰ سال و در مساحتی به میزان ۳ هكتار و با ظرقیت ۵۷۶ هزار تن به امضا رسیده است.

از اهداف این پروژه می‌توان به ارائه خدمات به كالاهای فله و تسریع در تخلیه و بارگیری و همچنین جلوگیری از تاخیر كشتی‌ها اشاره كرد.

گفتنی است انعقاد قراردادهای بخش خصوصی در بندر چابهار به میزان كل غریب به ۱۸۴ میلیارد تومان اعلام شده است.

همچنین تفاهم‌نامه مینی پالایشگاه به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار در حاشیه مراسم فوق نیز به امضا رسید.

نظر شما