شناسهٔ خبر: 56521 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرهنگ عباس‌نژاد خبر داد؛

آغاز نظارت پهبادی بر اراضی ملی

علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت ملی سازمان زمین و مسکن گفت: مقابله با تصرف اراضی ملی در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا نظارت پهبادی در سطح کشور انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت و شهرسازی به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، سرهنگ علی عباس زاده، در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی استان البرز گفت: با استفاده از گشت های پهبادی شرایط اراضی ملی و دولتی سراسر کشور مورد رصد قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از سیستم‌های هوشمند به منظور پایش اراضی ملی در دستور کار است، یادآور شد: در این راستا ۵۰۰ خودرو گشت ‌زنی در کشور وجود دارد که به منظور تقویت نظارت‌ها در حال فعالیت هستند.

فرمانده یگان حفاظت ملی سازمان زمین و مسکن تصریح کرد: با ادامه این روش می‌توانیم در راستای کاهش دخل و تصرف‌های غیرقانونی اقدام کنیم.

عباس‌نژاد بیان کرد: بیش از پنج هزار و ۴۵۰ پرونده برای متصرفان اراضی ملی تشکیل شده است که در این میان موفق شدیم طی یک ماه اخیر دو هزار و ۶۰۶ هکتار زمین از افراد سودجو و خاطی باز پس گیریم.

وی با بیان اینکه از تصرف غیرقانونی هزار و ۴۰ مورد زمین در ماه گذشته جلوگیری شده است، تصریح کرد: موضوع پیشگیری از تصرف اراضی ملی با شیوه‌های جدید میدانی در استان ها با جدیت دنبال می شود و این اراضی به صورت شبانه روزی حفاظت خواهند شد.

در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی اداره زمین و مسکن البرز از خدمات مسعود صمدپور قدردانی و علی چهری به عنوان فرمانده جدید این اداره معرفی شد.

نظر شما