شناسهٔ خبر: 56599 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی آمل، لاریجان خبر داد:

بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیرسمی آمل بهسازی می‌شود

جلسه رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آمل از بهسازی بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، رمضانی به بهسازی آسفالت در منطقه امت آباد که از سکونت گاه های غیررسمی شهر آمل محسوب می شود با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در مساحتی حدود ۳۳ هزار مترمربع اشاره کرد و گفت: برای بهسازی آسفالت دیگر مناطق مشمول طرح احیای بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی از جمله اسپیاری نیز میزان ۲۱۲ تن قیر یارانه ای به شهرداری تحویل گردید و کار در این منطقه نیز به زودی آغاز می شود.

وی یادآور شد: طبق مطالعات انجام شده سهم شهر آمل از بافت های تعریف شده در محدوده بازآفرینی حدود ۱۵درصد و ۴۱۷ هکتار بوده که شامل بافت تاریخی، سکونت گاه های غیررسمی و بافت فرسوده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آمل اضافه کرد: امت آباد و اسپیاری از سکونت گاه های غیررسمی شناسایی شده در آمل است که در اولویت برنامه ریزی قرار گرفتند.

رمضانی از دیگر اقدامات انجام شده در راستای احیای بافت ناکارآمد شهری در آمل را راه اندازی خانه محله امت آباد با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، احداث پارک معلولین با اعتباری بیش از ۶ میلیارد ریال و مرکز بهداشت با اعتباری در حدود ۵ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال اعلام و افزود: اقدامات خوبی در زمینه احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در آمل در حال انجام است .

وی به از سرگیری اعطای تسهیلات مشارکت ساخت به ازای هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و یادآور شد: از سال گذشته تاکنون به بیش از ۳۰۰ متقاضی در محلات مختلف بافت ناکارآمد، تسهیلات تعلق گرفت.

نظر شما