شناسهٔ خبر: 56622 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ترانزیت اولین کشتی حامل محموله حبوبات از هندوستان به افغانستان از طریق چابهار

چابهار معاون بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله حبوبات ترانزیتی از مبدا بندر «کاندلای هند» به مقصد افغانستان امروز توسط کشتی کانتینری وارد بندر چابهار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، حسین شهدادی؛ معاون بندری و اقتصادی  اداره کل استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: پس از ترانزیت موفقیت‌آمیز محموله گندم اهدایی کشور هندوستان به افغانستان در نیمه دوم سالd گذشته و در ابتدای سال جاری اولین محموله حبوبات ترانزیتی از مبدا بندر کاندلای هند به مقصد افغانستان امروز توسط کشتی کانتینری نگار وارد بندر چابهار شد.

وی اضافه کرد: با سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در ایجاد زیرساخت‌های بندری و تأمین تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری، بستر مناسب ترانزیت از طریق بندر چابهار به مقصد افغانستان ایجاد شده است که با جابه‌جایی موفقیت آمیز محموله‌های گندم ترانزیتی توجه تجار افغان به ترانزیت از مسیر چابهار معطوف شده است.

معاون بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: همه تلاش این اداره کل، تسهیل ترانزیت در راستای رقابت‌پذیری خدمات بندری و کاهش هزینه تمام شده کالای ترانزیتی از طریق بندر چابهار است که برای تحقق این موضوع تشریک مساعی همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع ترانزیت ضروری ‌است.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، تلاش ‌می‌کنیم با کسب رضایت تجار افغانی، از همه ظرفیت‌های ترانزیتی برای ترانزیت کالا به افغانستان استفاده کنیم.

نظر شما