شناسهٔ خبر: 56675 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ارتباط با سیاست های دولت در بافت های فرسوده برگزار شد؛

جزییات ستاد بازآفرینی شهرستان سوادکوه شمالی

جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی سوادکوه شمالی با حضور شهردار شیرگاه و سایر اعضا در محل شهرداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، احمدی کمرپشتی شهردار شیرگاه ضمن خیر مقدم، درخصوص مشکلات و معضلات موجود در بافت‌های فرسوده توضیحاتی را ارائه نمود.

در ادامه  محسن قادری رئیس اداره راه و شهرسازی سوادکوه شمالی در ارتباط با سیاست‌های دولت در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری و همچنین نحوه جذب اعتبار و توزیع اعتبارات توضیحاتی رابیان نمود و  به تشریح برنامه‌های مختلف و پروژه‌های اجرایی در محلات هدف پرداخت و هماهنگی دستگاه‌ها برای رسیدن به اهداف پیشرو را ضروری دانست.

در ادامه جلسه نائیج کارشناس نوسازی بافت فرسوده  به تشریح کامل موضوعات بازآفرینی شهری پرداخته و رسالت تشکیل ستاد شهرستانی را نگاه یکپارچه تمامی دستگاهها در محلات هدف عنوان نمودند.

ایشان در مورد تصویب برنامه عملیاتی شهر درستاد استانی با نگاه ویژه و توامان ارگان‌های مختلف سخن گفته و قدم اول در بحث را تامین اعتبار انجام مطالعات بازآفرینی توسط شهرداری وشناسایی چند محله هدف به عنوان پایلوت معرفی نمودند.

در پایان تصمیماتی در زمینه تامین اعتبار توسط شهردار برای انجام مطالعات بازآفرینی ، تصویب برنامه اقدام مشترک در ستاد شهرستانی ،ارائه موارد تشویقی از جمله عوارض در ساخت و ساز در محلات هدف شهرداری و ارسال آئین نامه‌های نحوه فعالیت ستادهای ملی ، استانی  و شهرستانی بازآفرینی شهری اتخاذ شد.

نظر شما