شناسهٔ خبر: 56765 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

جایگیری ۲.۱درصد سکونتگاه‌های غیررسمی کشور در گیلان

محمد صفری رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان از جایگیری ۲.۱ درصد سکونتگاه‌های غیر رسمی در استان صرفاً در دو شهر رشت و لنگرود خبرداد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان گیلان، محمد صفری رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان درباره آخرین وضعیت سکونتگاه‌های غیررسمی استان گفت : مساحت سکونتگاه‌های غیررسمی استان که شناسایی شده ۱۳۵۳ هکتار است که ۲.۱ درصد از سکونتگاه‌های غیررسمی کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به جمعیت ساکن در سکونتگاهای غیر رسمی استان گیلان خاطرنشان کرد : براساس مطالعات صورت پذیرفته ، در همان مکان‌هایی که این نوع اسکان‌ها شناسایی شده جمعیتی بالغ بر ۱۰۹۴۹۰ نفر زندگی می‌کنند که این آمار ۰.۹ درصد از جمعیت ساکنان سکونتگاهای غیر رسمی ایران را تشکیل می‌دهد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان ادامه داد: از آمار کل سکونتگاه‌های غیررسمی در استان، ۷۸۹ هکتار متعلق به رشت و ۵۶۴ هکتار متعلق به لنگرود است که در این مساحت ها ۱۰۹۴۹۰ نفر زندگی می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه مساحت بافت‌های فرسوده استان۲۴۰۳.۱۴ هکتار است افزود: ۷۱۷.۶ هکتار مساحت بافت‌های فرسوده موجود در رشت واقع است که ۳۱.۲ درصد از آمار کل بافت‌های فرسوده استان را تشکیل می‌دهد و حدود ۶۷۹۹۹۵نفر در این بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

نظر شما