شناسهٔ خبر: 56787 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با وزیر حمل و نقل افغانستان مطرح شد:

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افغانستان در پایانه صادراتی لجستیکی چابهار/ تشکیل شرکت کشتیرانی افغانستان در ایران

دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در دیدار با وزیر حمل و نقل و هوانوردی افغانستان گفت: بندر چابهار فرصت طلایی برای ایران و افغانستان در زمینه صادرات و ترانزیت محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پس از افتتاح فاز یک بندر چابهار تاکنون ۸ کشتی حامل بار گندم ترانزیتی و یک کشتی حامل حبوبات به مقصد افغانستان در تنها بندر اقیانوسی ایران پهلو گیری کرده است، افزود: بندر چابهار فرصت طلایی برای  ایران و  افغانستان در زمینه صادرات و ترانزیت محسوب می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و همکاری ایجاد شده بین دو کشور، در آینده نزدیک شاهد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افغانستان برای پایانه صادراتی لجستیکی در چابهار باشیم.

راستاد تاکید کرد: بندر چابهار می‌تواند به عنوان حلقه واسط بسیار مناسب در زمینه مایحتاج محموله های مورد نیاز  کشور افغانستان نقش‌آفرینی کند.

در این نشست  محمد حمید طهماسی؛ وزیر حمل و نقل و هوانوردی  افغانستان، با اعلام علاقه‌مندی و استقبال دولت این کشور برای استفاده حداکثری از امکانات و فرصت های تجاری فراهم شده در بندر چابهار، گفت: دولت افغانستان به دنبال بهبود و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران است و در این راستا به بندر چابهار توجه ویژه داشته است.

وزیر حمل و نقل و هوانوردی افغانستان «تخفیفات و مشوق های ارائه شده در بندر چابهار» را بسیار راهگشا در توسعه همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور دانست و از تشکیل شرکت کشتیرانی برای تقویت فعالیت های دریایی در ایران خبر داد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، جابر انصار؛ رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران نیز با قدر دانی از تمهیدات جمهوری اسلامی ایران در پروژه ترانزیت گندم به خاک افغانستان، مشوق های ارائه شده در بندر چابهار را برای فعالان تجاری قابل لمس و محسوس دانست.

نظر شما