شناسهٔ خبر: 56794 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اجرای پروژه‌های راهداری با بیش از ۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اردبیل

علی دشتی  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اردبیل گفت: در سالجاری بیش از ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان اردبیل صرف روکش آسفالت، لکه‌گیری و حذف نقاط حادثه‌خیز می‌شود.

​به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، علی دشتی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اردبیل با اعلام این خبر كه در سالجاری بیش از ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان اردبیل صرف روکش آسفالت، لکه‌گیری و حذف نقاط حادثه‌خیز می‌شود، گفت: ما اقدام به احداث و راه‌اندازی یک دهنه پل عابر پیاده به طول ۳۶ متر، ارتفاع تا عرشه ۵.۵ متر، وزن سازه ۲۸ تن و با صرف اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان کرده‌ایم که هدف از اجرای این طرح ارتقای ایمنی عابرین پیاده و گذر راحت اهالی روستای قاسم قشلاقی بوده است.

وی به اجرای پروژه روکش و لکه‌گیری آسفالت بزرگراه اردبیل تا سه راهی سرعین اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه با تامین ۲ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست که بیش از ۹۰ درصد این پروژه عملیاتی و اجرایی شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اردبیل مشخصات این پروژه را یادآور شد و گفت: ۵۰ هزار مترمربع لکه‌گیری و حدود ۸ کیلومتر روکش آسفالت از محل اعتبارات ملی هزینه شده تا زمینه بهبود تردد هموطنان و مسافران در این مسیر گردشگری به خوبی فراهم آید.

دشتی در مورد ترمیم پل سه دهنه الماس نیز افزود: با توجه به اینکه دو دهنه از این پل ترک برداشته و نیاز به ترمیم دارد قرار است از محل اعتبارات ملی و با صرف ۳۰۰ میلیون تومان با استفاده از مواد نانو بهسازی و ترمیم این پل‌ها به انجام برسد.

نظر شما