شناسهٔ خبر: 56878 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

اهتمام دولت برای ارتقا ایمنی راه‌ها/ سوانح آزادراهی به طور ویژه رصد می‌شود

مهرداد تقی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که دولت تدبیر و امید بنا به دستور رئیس جمهوری بر ارتقای ایمنی راه ها اهتمام دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا مهرداد تقی زاده روز دوشنبه در نشست کمیسیون ایمنی و سوانح استان البرز افزود: براین اساس تمام امکانات برای کاهش سوانح و ارتقای ایمنی راه‌ها بسیج شده است.

وی ادامه داد: پایش وضعیت راه ها و محورهای ارتباطی در سراسر کشور به عنوان یک موضوع اساسی در اولویت است و نقاط حادثه خیز با کمک استانداران و منابع استانی رفع می شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: از ابتدای امسال آمار سوانح در آزادراه های کشور به صورت ویژه رصد می‌شود و علل این سوانح در دست بررسی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد که وضعیت ترافیکی جاده های استان البرز باید به صورت ویژه مورد پایش و بررسی کارشناسانه قرار گیرد.

تقی زاده گفت: وزارت راه و شهرسازی آماده است تا به صورت ویژه مشکلات ترافیکی و سوانح رانندگی البرز را بررسی کند.

وی اظهارداشت: اکنون در برخی از استان های کشور، مشاوران ایمنی در استانداری ها فعال شده اند که ضرورت دارد این طرح فراگیر شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه استان البرز به خاطر تردد فراوان خودروها در جاده های آن ، یک شاهراه ارتباطی محسوب می شود، گفت: به همین دلیل بررسی مشکلات ترافیکی راه های این استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این نشست اعضای کمیسیون ایمنی و سوانح استان البرز به بیان مشکلات ترافیکی و حوادث جاده ای این استان پرداختند.

استان البرز دارای یک هزارو۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به این استان است.

نظر شما