شناسهٔ خبر: 56916 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا:

اولویت رجا نوسازی و بازسازی واگن‌ها است/ ۱۱ واگن مسافری تا شهریور وارد ناوگان ریلی می‌شود

قطار ریل باس   شرکت رجا علاوه بر اقدامات قبلی و جدید برای بازسازی و تعمیرات اساسی واگن‌های مسافری تحت اختیار، به دنبال افزایش کیفیت خدمات و کمیت جابه‌جایی مسافران ریلی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا در جلسه مدیران این شرکت با اعلام این خبر افزود: واگن‌های با عمر ۳۰ تا ۳۹ سال رجا علاوه بر این که تاکنون یک بار بازسازی و تعمیرات اساسی شده‌اند، ولی طی یک برنامه و فرآیند مدون مجددمورد بازسازی قرار خواهند گرفت.

محمد رجبی در خصوص نوسازی ناوگان رجا با تحویل گیری ۳۹ دستگاه واگن تولیدات داخلی در سال ۹۶ گفت: تا ماه آینده تعداد ۱۱ دستگاه واگن مسافری دیگر ساخت شرکت واگن پارس تحویل رجا خواهد شد، و با تحویل‌گیری تعدادی دیگر از شرکت پلور سبز، تلاش داریم در سال ۹۷ تعداد واگن‌های جدید را به ناوگان رجا به ۲۳ دستگاه برسانیم.

وی با اشاره به افزایش بهره‌وری واگن‌های در سیر شرکت رجا اظهار داشت: امیدواریم با افزایش گردش سیر حدود  ۸۰ واگن‌ همچنین ورود واگن‌های جدید در سال آینده، علاوه بر جابه‌جایی بیشتر مسافران در مسیرهای مختلف به ویژه محورهای آذربایجان و یزد، بتوانیم در مسیرهای جدید مانند: ارومیه، همدان و رشت نیز به هموطنان خدمت‌رسانی کنیم.

مدیرعامل رجا با تأکید بر اینکه با اقدامات فوق، حدود ۲/۵ میلیون نفر به ظرفیت جابه‌جایی مسافران رجا اضافه خواهد شد تأکید کرد: با برطرف شدن مسایل و مشکلات مربوط به خط و سیستم علائم و ارتباطات به ویژه دو خطه و ۴ خطه کردن مسیرهای منتهی به تهران، به ظرفیت‌های موجود جابه‌جایی مسافر در بخش ریلی کشور بیش از ۳۰ درصد اضافه خواهد شد.

نظر شما