شناسهٔ خبر: 56930 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

شولکی خبر داد:

تمدید مجوز احداث بندر صیادی در خور زنگی

عبدالرحیم شولکی سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: تمدید مرحله سوم مجوز احداث بندر صیادی بندرامام خمینی (ره) واقع در خور زنگی با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و برابر با الزامات و مقررات ملی و بین المللی، توسط سازمان بنادر و دریانوردی طی مردادماه سال جاری صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی، سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور رعایت الزامات قانونی ناظر برساخت و بهره برداری سازه‌ها و تأسیسات ساحلی و اخذ استعلامات لازم از مراجع ذیربط، حسب قوانین و مقررات جاری، تمدید مرحلهٔ سوم مجوز احداث بندرصیادی بندر امام خمینی (ره) واقع در خور زنگی توسط سازمان بنادر و دریانوردی صورت پذیرفت.

شولکی با اشاره به بند ۲۲ ماده ۳ فصل دوم آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی که بر لزوم اخذ مجوزهای لازم جهت احداث و بهره برداری از سازه‌های ساحلی و دریایی تأکید می‌کند، بیان داشت: این تمدید مجوز حسب اعمال حاکمیت در عرصه سواحل صورت گرفته و همهٔ فعالان اقتصادی در حوزهٔ سواحل و بنادر ملزم به رعایت قوانین و اخذ مجوز هر گونه فعالیت می‌باشند.

سرپرست واحد مهندسی و عمران همچنین افزود: ارگان‌ها و مراجع قانونی فقط می‌توانند به پروژه‌ها و تأسیساتی که مبادرت به اخذ مجوز نموده‌اند، تسهیلات ارائه نموده و از این مزیت برخوردار شوند.

یادآور می‌شود، در راستای اعمال حاکمیت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بر تمامی فعالیت‌ها در سواحل و به منظور ساماندهی سواحل استان خوزستان و همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی برای پایداری و گسترش فرصت‌های اشتغال، مجوزهای لازم، پس از بررسی‌های کارشناسی توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر می‌گردند.

نظر شما