شناسهٔ خبر: 56931 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

تمدید مجوز احداث اسکله شناور ابوخضیر در شهرستان شادگان

بندر شادگان سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: تمدید مرحله چهارم مجوز احداث اسکله شناور خور ابوخضیر واقع در شهرستان شادگان با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و برابر با الزامات و مقررات ملی و بین المللی، توسط سازمان بنادر و دریانوردی طی مردادماه سال جاری صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور رعایت الزامات قانونی ناظر برساخت و بهره برداری سازه ها و تأسیسات ساحلی و اخذ استعلامات لازم از مراجع ذیربط، حسب قوانین و مقررات جاری، تمدید مرحله چهارم مجوز احداث اسکله شناور خور ابوخضیر واقع در شهرستان شادگان توسط سازمان بنادر و دریانوردی صورت پذیرفت.

شولکی با اشاره به بند ۲۲ از ماده ۳ فصل دوم آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی که بر لزوم اخذ مجوزهای لازم جهت احداث و بهره‌برداری از سازه های ساحلی و دریایی تأکید می کند، بیان کرد: این تمدید مجوز حسب اعمال حاکمیت در عرصه سواحل صورت گرفته و همه فعالان اقتصادی در حوزه ی سواحل و بنادر ملزم به رعایت قوانین و اخذ مجوز هر گونه فعالیت است.

سرپرست واحد مهندسی و عمران همچنین افزود: ارگان‌ها و مراجع قانونی فقط می‌توانند به پروژه‌ها و تأسیساتی که مبادرت به اخذ مجوز نموده‌اند، تسهیلات ارائه نموده و از این مزیت برخوردار شوند.

یادآور می شود، در راستای اعمال حاکمیت دریایی بر تمامی فعالیت ها در سواحل و به منظور ساماندهی سواحل استان خوزستان مجوزهای لازم و همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی برای پایداری و گسترش فرصت‌های اشتغال، پس از بررسی های کارشناسی توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر می‌شود.

برچسب‌ها:

نظر شما