شناسهٔ خبر: 57151 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

عفیفی پور خبر داد:

افزایش ۲.۶درصدی صادرات غیرنفتی در بندر شهید رجایی/ ۲۶ میلیون تن کالا طی چهارماه اخیر جابجا شد

اله مراد عفیفی پور مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با تشریح کارنامه عملیاتی چهارماهه بزرگترین بندر تجاری کشور، از افزایش ۲.۶ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی به خارج از کشور از طریق این بندر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح آمار عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی دوره زمانی چهارماه نخست سال ۹۷، اظهار داشت: ۲۶ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۴۱۴ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این دوره زمانی، تخلیه و بارگیری شد.

وی حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی را ۱۷ میلیون و ۹۳۵ هزار تن اعلام کرد و افزود: همچنین، هشت میلیون و ۳۳۷ هزار تن فرآورده های نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

افزایش ۲.۶درصدی صادرات غیرنفتی

عفیفی پور با اشاره به افزایش ۲.۶درصدی صادرات غیرنفتی گفت: حجم صادرات این کالاها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۱۱ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۴۲ تن رسید.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانشیپ یک میلیون و ۴۰ هزار تن کالای غیرنفتی از این بندر به بنادر دیگر منطقه با استفاده از کشتی های کوچکتر خبر داد.

ترانزیت غیرنفتی به رقم ۱.۸ میلیون تن رسید

این مقام مسئول از ترانزیت بالغ بر یک میلیون و ۷۹۶هزار تن و کابوتاژ ۱۲ هزار و ۴۶۸ تن کالای غیرنفتی طی چهارماه اخیر سخن به میان آورد و گفت: طی دوره زمانی یاد شده، دو میلیون و ۵۹۱ هزار تن از اینگونه کالاها وارد بندر شهید رجایی شد که کاهش ۲۷ درصدی را نشان می دهد.

صادرات فرآورده های نفتی ۲.۵ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان آخرین آمار مربوط به عملیات نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی را نیز تشریح کرد و با اعلام خبر افزایش ۲.۵ درصدی صادرات اینگونه از محموله های تجاری، گفت: طی دوره چهار ماه نخست سال جاری، دو میلیون و ۷۱۰ هزار و ۴۱۶ تن فرآورده های نفتی به خارج از کشور صادر شد.

عفیفی پور اظهار داشت: طی این مدت، ۱۵هزار و ۴۳۷ تن فرآورده نفتی، ترانزیت، پنج میلیون و ۲۲۹ هزار تن، کابوتاژ و ۳۸۲ هزار تن از اینگونه محموله ها نیز از طریق این بندر وارد شد که کاهش ۶۱درصدی داشته است.

افزایش ۲.۴ درصدی تعداد کشتی ها

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یکهزار و ۳۲۸ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شدند که همسنجی این تعداد از تردد شناورها به بندر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشانگر افزایش ۲.۴ درصدی است.

وی اضافه کرد: از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر، یکهزار و ۱۲۲ فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن و ۲۰۶ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن بوده است.

نظر شما