شناسهٔ خبر: 57156 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

شتاب توسعه در راه‌های جنوب استان اردبیل

جاده استاندار اردبیل به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان در سفر به شهرستان های خلخال و کوثر از تکمیل مسیر ارتباطی کوثر –میکائیل آباد – سرچم ، عملیات اجرایی قطعه چهارم جاده خلخال - فیروز آباد- راه اصلی کلور-درام بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی اردبیل، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل، در بازدید از شهرستان های خلخال و کوثر گفت: بر اساس وعده داده شده عملیات زیر سازی راه اصلی کلور- درام تا آخر سال ۹۹  به پایان می رسد

وی افزود: یکی از سه پل مهم این طرح تکمیل و آماده بهره برداری می باشد و برای تکمیل عملیات اجرایی ۲ پل بزرگ دیگر واقع در مسیر راه اصلی خلخال به درام پیمانکار پروژه فعال است.

بهنامجو اظهار داشت:  همزمان با افزایش شتاب عملیات اجرایی طرح در قطعات در حال اجرا، اداره کل راه و شهرسازی استان نیز کار مطالعه ۱۸ کیلومتر اول راه و تبدیل مسیر فرعی به اصلی را شروع کرده است.

استاندار اردبیل با بیان اهمیت این راه گفت: با تکمیل و بهره برداری از این جاده ، ضمن کاهش ۸۰ کیلومتری مسیر خلخال به منجیل زمینه برای ورود بخش مهمی از گردشگران به استان اردبیل از جنوب فراهم خواهد شد.

محبوب حیدری، مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز که در این سفر استاندار را همراهی می کرد، گفت: با هماهنگی های انجام شده برآورد اجرای رو سازی و آسفالت قطعات واگذار شده به شرکت جهاد نصر زنجان که حدود ۲۹ کیلومتر از پروژه را در دست اجرا و تهیه دارد. پس از اخذ مجوز به پیمانکار واگذار تا طی سال جاری نسبت به تجهیز کارگاه اقدام و به محض آماده شدن قطعاتی از پروژه،‌ نسبت به روکش آسفالت آن نیز اقدام شود.

وی با اشاره به سرعت مطلوب احداث راه گردشگری شال – ماجولان گفت در صورت مساعد بودن فصل کاری طی سه ماه آینده عملیات زیر سازی راه ارتباطی مذکور در حوزه استان اردبیل که ۵/۱۳ کیلومتر می باشد تکمیل و اجرای روکش اسفالت نیز شروع خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: این محور گردشگری دروازه ورود گردشگران به استان اردبیل از جنوب استان خواهد بود که با تکمیل این محور زمینه ورود گردشگران به استان اردبیل از محور گردشگری ماسلوله – شال – کلور- خلخال فراهم می شود./

نظر شما