شناسهٔ خبر: 57225 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با هدف توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی صورت گرفت :

نشست هم اندیشی شورای هماهنگی راه و شهرسازی مازندران و مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

جلسه نشست هم اندیشی شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان مازندران و مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با هدف توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی دراداره کل راه و شهرسازی مازندران برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در این نشست عبداله بهادری ضمن خیر مقدم از برگزاری نشست مشترک به اتفاق رئیس مرکز تحقیقات با استاندار مازندران و شروع مقدمات انعقاد قرارداد مطالعات طرح ویژه توسعه استان با مرکز تحقیقات خبر داد و افزود : مطالعه تدقیق حریم گسل‌های استان و مطالعات ریزپهنه بندی از دیگر اقدامات مهم مشترکی است که  با مرکز تحقیقات در حال انجام است.

بهادری همچنین از تاسیس شعبه  استانی مرکز تحقیقات استقبال نموده و به عوامل ذیربط دستور مساعدت جهت شروع عملیات اجرای آن را ابلاغ کرد.

در ادامه این نشست شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی به تشریح ساختار و وظایف و تبیین اهم اقدامات مرکز تحقیقات در زمینه‌های مختلف عملکردی وزارت راه و شهرسازی پرداخت. 

شکرچی زاده صدور گواهی نامه فنی برای محصولات  ساختمانی ،فعالیت‌های ترویجی و آموزشی و برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی وهمکاری با شرکت‌های دانش بنیان و ... را از مهم ترین زمینه‌های عملکردی مرکز عنوان کرد.

ایشان همچنین لزوم تمهیداتی جهت کاهش میزان تصادفات و تلفات جاده ای را یاد آور شد و از عزم جدی مرکز جهت برنامه ریزی برای این موضوع خبر داد.

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی موضوع فرونشست و مخاطرات ناشی از آن را به عنوان تهدید جدی برای زیرساخت‌های شبکه حمل و نقل و طرح‌های توسعه ای در دست اقدام دانسته و به  ضرورت مطالعات ارزیابی فرونشست قبل از آغاز مطالعات طرح‌ها تاکید ویژه داشت.

نظر شما