شناسهٔ خبر: 57490 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

تكميل و تجهيز بیمارستان زرند نیازمند ۵۰ میلیاردتومان است/ تلاش برای بهره‌برداری تا پايان سال

محمد جعفر علیزاده مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با اعلام این مطلب که تکمیل و تجهيز بیمارستان زرند کرمان نيازمند ۵۰ میلیاردتومان است، گفت: بیمارستان موجود زرند به دلیل زلزله‌های اخیر، آسیب کلی دیده است و هم‌اکنون نیز از این منظر، زرند در تنگنا قرار دارد.

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی جزئیات بازدید خود را بیمارستان زرند کرمان را تشریح  کرد.

علیزاده گفت: سازمان مجری در زرند کرمان در حال احداث بیمارستانی است که این بیمارستان حدود ۱۵۰ تختخوابی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اهمیت تسریع در تکمیل این پروژه بیمارستانی را زلزله‌های اخیر کرمان عنوان کرد و افزود: بیمارستان موجود زرند به دلیل زلزله های اخیر، آسیب کلی دیده است و هم اکنون نیز از این منظر، زرند در تنگنا قرار دارد. بنابراین تکمیل این بیمارستان و تسریع در انجام آن در اولویت های سازمان مجری قرار دارد.

علیزاده ادامه داد: این بیمارستان ۶ اتاق عمل، ۴ اتاق زایمان، مجموعا ۲۵ تخت مراقبت ویژه دارد. همچنین بخش اورژانس بیمارستان با ۱۳ تخت است.

وی افزود: این بیمارستان به عنوان بیمارستان جنرال دارای بخش‌های تخصصی اصلی شاملِ بخش‌های جراحی، داخلی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان است. در کنار بخش‌های اصلی اتاق‌های بستری به منظور ارایه خدمات بستری با ۲۱ تخت برای هر بخش پیش‌بینی شده است.

علیزاده با اعلام اینکه در درمانگاه‌ها نیز خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی همانند قلب و عروق و ... ارایه می‌شود، گفت: این بیمارستان هم‌اکنون در حدود ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. پیش‌بینی کرده‌ایم برای این بیمارستان حدود ۵۰ میلیاردتومان باید سرمایه‌گذاری انجام شود. در عین حال، به نحوی پیش‌بینی کردیم که امسال در چهلمین سالگرد انقلاب، این پروژه به افتتاح برسد.

نظر شما