شناسهٔ خبر: 57554 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مرور هفتگی اخبار حوزه مسکن در استان‌ها:

بیمارستان در حال احداث سینای زرند بهمن ماه امسال افتتاح می شود/ قرارداد ثبت نشده پیش‌فروش مسكن در دفاتر اسناد رسمی فاقد اعتبار است/ افتتاح ۲۷ پروژه مسکن مهر استان هرمزگان در هفته دولت

گزارش آخر هفته  بیمارستان در حال احداث سینای زرند بهمن ماه امسال افتتاح می شود، قرارداد ثبت نشده پیش‌فروش مسكن در دفاتر اسناد رسمی فاقد اعتبار است، افتتاح ۲۷ پروژه مسکن مهر استان هرمزگان در هفته دولت و بهره‌برداری از ساختمان و محوطه مدیریت بحران استان تهران از مهمترین اخبار استان‌ها در حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهم‌ترین اخبار استان‌ها در حوزه مسکن و شهرسازی طی یک هفته گذشته به شرح زیر اعلام شده است:

تهران

محمدنادر محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره برنامه‌های این اداره کل در هفته دولت اظهار کرد: پروژه‌های قابل افتتاح برای هفته دولت شامل سه مورد است که این پروژه‌ها در شهرهای تهران، شهرری و شهرقدس قرار دارند.

پرویز فیروز معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در نشست مطبوعاتی که در خصوص آئین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان و صدور شناسنامه فنی ساختمان برگزار شد، اظهار کرد: کسی که می‌خواهد ساختمانی را بفروشد باید یک قرارداد رسمی در دفترخانه‌ای به ثبت برساند که وظیفه تنظیم این قرارداد برعهده ثبت است که انجام شده، مراحل پایانی را گذرانده و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده است.

سمنان

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پس از اتمام جلسه ستاد بازآفرینی استان سمنان به همراه استاندار و مقامات محلی از پروژه احداث بیمارستان ۸۲ تختخوابی مهدی‌شهر بازدید کرد.

آذربایجان غربی

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از پروژه های بیمارستانی آذربایجان‌غربی با اشاره به پیشرفت ۹۹ درصدی بیمارستان خوی از افتتاح آن در آینده نزدیک خبر داد.

میرسجاد سیداشرفی مدیرکل دفتر طرح‌ها و الگوهای ساخت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طرح مسکن مهر آذربایجان غربی از ۹۵ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است و تا پایان امسال پرونده مسکن مهر استان بسته می‌شود.

اصفهان

حجت اله غلامی مدیركل راه وشهرسازی استان اصفهان از افتتاح ۱۷۳ كیلومتر راه، ۲۹۶ واحد مسكن مهر و انجام ۸ پروژه عمران وبهسازی در بافتهای ناكارآمد شهری در استان اصفهان خبر داد.

امیر زاغیان سرپرست اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه‌های در دست اقدام این اداره به‌عنوان یکی از استان‌های مهم تاریخی و دارای بافت فرسوده کشور با توجه به قدمت این استان و توریستی بودن شهرهای آن گزارشی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بازآفرینی شهری را ارائه داد.

شهرام مجیدی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید مجلسی از افتتاح یک کلانتری از محل منابع این شرکت تا پایان امسال خبر داد و گفت: در این راستا می‌توانیم از پروژه‌هایی چون کنار گذر غرب و چهار بانده شدن محور مبارکه– مجلسی– بروجن که هم‌اکنون عملیات خاکبرداری آن شروع شده و تلاش است تا فاز اول آن در شهریورماه افتتاح شود از مهمترین طرح‌های اجرایی در چند سال اخیر در مجلسی یاد کنیم.

اردبیل

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اردبیل با حضور مدیران دستگاه های اجرائی و سایر اعضای جلسه با طرح موضوعات تشریح برنامه سال ۹۷ شرکت باز آفرینی شهری ایران تشکیل شد.

مرکزی

مجید موزونی معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی از احياء ،نوسازی و بهسازی قسمتی از بازار اراك خبر داد.

درراستای ارتقاء زیست پذیری و بهبود کیفیت زندگی درمحدوده ها ومحلات هدف بازآفرینی شهری وهمچنین رساندن متوسط سرانه های مربوط به خدمات وزیرساخت های شهری بافت های فرسوده به متوسط شهرهای واقع درآنها عملیات پله گذاری و جدول گذاری محلات حاشیه نشین اراک کلید خورد.

مازندران

اداره كل راه و شهرسازی استان مازندران در راستای اهداف و برنامه های خود در سال ۱۳۹۷ و همچنین به منظورگرامیداشت هفته دولت ، ۱۸ پروژه راه و شهرسازی را با هزینه ای بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

شصت و ششمین جلسه کارگروه شورای مسکن استان با حضور معاون عمرانی استانداری مازندران ،مدیرکل راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های خدمات رسان با هدف بررسی موانع و مشکلات مسکن مهر در استان برگزار شد.

یزد

به منظور بررسی صلاحیت داوطبان شركت در انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، جلسه ای با حضور اعضای هیات نظارت و اجرایی این انتخابات در سالن جلسات شهید اشترزاده اداره كل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

صبح امروز با حضور استانداریزد، امام جمعه، فرماندار و شهردار میبد با حضورمعاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، کلنگ فاز اول پروژه پارک محله‌ای شهیدیه میبد به زمین زده شد.

گیلان

علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با مدیر جدید امور شعب بانک مسکن استان دیدار و بر تعامل خوب صورت گرفته در تکمیل پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد.

هرمزگان

غلامحسین شیری مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان هرمزگان از افتتاح ۲۷ پروژه مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در هفته دولت خبر داد.

خراسان شمالی

سرهنگ محسن عربی، فرمانده یگان حفاظت زمین و مسکن راه و شهرسازی این استان اظهار داشت: پیرو تاکیدات یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن و ماده ۳۰ دستورالعمل تشکیل یگان حفاظت، ۱۷ نفر از پرسنل یگان حفاظت این اداره کل توسط معاون محترم دادستان بجنورد آموزش ضابطیت خاص را دیدند.

ملاقات مردمی شهروندان با معاونت بازآفرینی شهری و مسکن و معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی برگزار شد.

گلستان

حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی گلستان از بهره‌برداری ۳۱ پروژه عمرانی از محل اعتبارات ملی و استانی و كلنگ زنی سه پروژه همزمان با هفته دولت در سطح استان با حضور مقامات استانی و كشوری خبر داد.

کرمان

محمد جعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی از افتتاح بیمارستان در حال احداث سینای زرند در دهه فجر امسال خبرداد.

همدان

فرهاد فرزانه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از افتتاح و کلنگ زنی ۲۱ پروژه عمرانی جمعا به مبلغ ۹۹ هزار و ۹۲۹ میلیون ریال در هفته دولت سال جاری خبر داد.

کردستان

اکبر جوهری، دادستان محاکم عمومی و انقلاب شهرستان سنندج با حضور در ناحیه منفصل شهری نایسر در سنندج، از پروژه های احداث معابر گاز، حاجی فیضه ، دکل و مجتمع ورزشی و فرهنگی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت پروژه ها قرار گرفت.

نظر شما