شناسهٔ خبر: 57624 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان شد:

تشریح اقدامات انجام شده در بخش راهداری برای سفرهای تابستانی/ اجرای ۳۷۳۰ کیلومتر انواع روکش آسفالت/ رفع ۱۴۹ نقطه- مقطع پرتصادف

راهداری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اقدامات انجام شده در بخش‌های ایمنی، نگهداری راه‌ها، مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلاتدر سطح راه‌های كشور جهت سفرهای تابستانی ۹۷ را تشریح کرد.

حیدر مطاعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده در سطح راه‌های كشور جهت سفرهای تابستانی ۹۷ اظهار داشت: مطابق با برنامه‌ریزی راهداری جاری و دوره ای، اقدامات در بخش ایمنی، نگهداری راه‌ها، مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات در سطح راه‌های كشور انجام شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در بخش ایمنی گفت: خط كشی راه‌های پرتردد به طول ۳۵۰۰۰ كیلومتر احیا و برای ۶۶ نقطه روشنایی فراهم شد. همچنین به تعداد ۱۰۵ هزار تابلوهای اخطاری و انتظامی و مسیرنماها در محور های شریانی، همچنین تابلوهای اطلاعاتی به میزان ۹۰۴۰ متر مربع نصب گردید.

مطاعی افزود: بازسازی و تكمیل حفاظ‌های میانی، كناری و حفاظ پل‌ها به میزان ۲۷۲ كیلومتر،‌ اجرای ۵ باب استراحتگاه در راه‌های با نرخ واژگونی بالا و اصلاح شیب شیروانی جهت بخشنده نمودن مسیر به میزان ۲۷۸۳ كیلومتر در راه‌های پرتردد از دیگر اقدامات انجام شده در بخش ایمنی است.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اقدامات حوزه نگهداری راه‌ها نیز بیان داشت: برای سفرهای تابستانی ۹۷ به میزان ۱۰۰۰ كیلومتر روكش آسفالت و ماسه آسفالت، ۴۰۰ كیلومتر عملیات لكه گیری آسفالتی، ۱۴۰۰ كیلومتر عملیات درزگیری با قیر پلیمری، ۱۰۰ كیلومتر عملیات میكرسرفیسینگ، ۸۱۵ كیلومتر عملیات فوگ سیل امولسیونی، ۱۵ كیلومتر عملیات چیپ سیل برنامه ریزی اجرا شده است.

مطاعی یادآور شد: میزان تناژ كل آسفالت پخش شده در سطح راه‌های كشور حدود ۱.۹میلیون تن و ۱۴۹ نقطه –مقطع پر تصادف رفع و ایمن‌سازی شده است.

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایان به اقدامات انجام شده در بخش مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات اشاره کرد و گفت: در این بخش ایمن‌سازی، پاک‌سازی و منظر آرایی ایستگاه‌های عوارضی در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۶۷۴ راهدارخانه ثابت و سیار و ۱۲۰۰ اکیپ گشت‌های راهداری در سطح راه‌های كشور جهت سرویس دهی به هموطنان تجهیز و آماده سازی شد.

نظر شما